Ceyhan kazanmaya devam ediyor

26/11/2019 03:02 4377

 

Deplasmanlı kadınlar 2.liginde mücadele eden Ceyhan Belediyesi basketbol takımı Menderes spor salonunda oynadığı Kocaeli Artı Akademi takımını farklı yenerek zirve mücadelesine devam etti. 
Levent Deringöl, Atilla Keskin ikilisinin çalıştırdığı Ceyhan ekibi bu hafta oynadığı güzel basketbol kalitesini ortaya koydu. Sümeyye, Pınar, Özlem, Fatma Nur, Janset beşiyle maça başlayan Yeşil-Beyazlılar hemen öne geçerek müsabakanın hakimi oldular. Sümeyye’nin kazandığı toplarla çokça boş turnike bulan ekibimiz, Pınar’ın  çember altındaki etkili oyunu , Fatma Nur ve Özlem’in dış şutlarıyla farkı açtılar. Janset’in organizesinde iyi ve göze hoş gelen basketbol oynayan ekibimiz sonradan oyuna giren Meriç’in çember altında etkili oyunu önemliydi. 
Damla, Halme, Çağla, İrem ve Halime hem savunmada hem de organize yani sistemli hücumda eksiksiz oynadılar. 91-48 kazanan Ceyhan ekibi periyotları da 22-19,  24-19,  18-2 gibi farklarla önde tamamladı. 
Ceyhan takımı mütevazı bütçesiyle adeta göz kamaştırıyor. Her oyuncunun diğerini aratmadan oyunda etkili oluşu ayrı bir artı puan olurken, Levent Deringöl’ün her oyuncudan yararlanması da çok önemli nokta olarak değerlendirebiliriz. 
Bu takım herhangi bir olumsuzluk olmaz ise bir üst lige çıkar. Ancak yapılacak iyi bir 5 numara takviyesi ile ayrı bir güç olacaktır. Oyunda kaldıkları her süreyi iyi değerlendiren tüm oyuncuları kutluyorum. 
Ceyhan Belediyesi Basketbol takımı bu hafta yine kendisi gibi namağlup olan İzmir Denge okulları ile İzmir’de karşılaşacak. Bu maçı kazandığı takdirde bence grupta önü açılacaktır.