Çanakkale ve Adana Şehitleri Parkı dolup taşıyor

06/05/2019 21:41 3394

 

Çukurova Belediyesi tarafından hizmete açılan Çanakkale ve Adana Şehitleri Parkı Adanalılar tarafından büyük ilgi görüyor. Törenle hizmete açılan park, aradan geçen yaklaşık 1.5 ay içinde, on binlerce ziyaretçinin akınına uğradı. Adana’ya böyle bir park lazımdı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin tarafından hizmete açılan Çanakkale ve Adana Şehitleri Parkı Adanalılar tarafından büyük ilgi görüyor. Büyük emekler ve titiz bir çalışma sonucu Adana’ya Çukurova Belediyesi tarafından Adana’ya kazandırılan park, 20 Mart tarihinde hizmete girmişti, hatta İsmail Küçükkaya da bu parkı gezmiş ve hayran kalmıştı. Adana’nın gezip görülecek bir yeri daha oldu, Başkan Çetin’e teşekkür ediyoruz.    

Can Akşit Adana Sheraton’da

Adana'nın yanı sıra bölgenin en önemli tecrübeli isimlerinden biri olan ve Adana’da turizm denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Can Akşit, Adana Sheraton Otel’de göreve başladı. Uzun yıllar bilgi birikimi ve tecrübesi ile Adana’da sektörün öncü isimleri arasında yer alan Can ağabey, gerçekten bu görevi layıkıyla yerine getirecek en isabetli isimdir. Önceki dönemlerde Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (ÇUKTOB) Başkanlığı, Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Başkanlığı gibi çok önemli bir çok görevi de icra eden Can Akşit'in, Adana Sheraton Otel’de önemli işlere imza atacağını biliyor ve kendisine başarılar diliyoruz.

Gerçekten artık birileri bunlara ‘DUR’ demeli

Özel halk otobüslerine her ay 1000 TL mazot desteği verilmesine rağmen, 65 yaş üstü yaşlıları, şehit ailelerini durakta almamak için durmayan otobüsçülere artık gerçekten birileri ‘DUR’ demeli. Ben gerçekten yazmaktan usandım ama onlar bunu yapmaktan usanmadı. kimlerin artık dur demesi gerektiğini ben bilmiyorum bildiğim tek şey, her başı dara düştüğünde gazetecileri arayan özel halk otobüsü esnafı artık ‘yeter’i biliyorsanız yeter. Yazıktır, ayıptır, günahtır, şehit ailelerine ve bu ülkeye hizmet etmiş emeklilerimize, gereken saygıyı gösterin artık. Allah aşkına bak şu mübarek Ramazan ayında günaha girmeyin artık.

 

 Çimdik

 Belediyeler her semtin belli esnaf lokantalarında iftar yemeği versin.. Esnaf kazansın.. Her yıl Ramazanda bir çok esnaf kepenk kapatıyor iş yok diye. Olmaz mı yani?

 

Haşarı soruyor

- Vali Mahmut Demirtaş’ın, Seyhan, Yüreğir, Sarıçam ve Çukurova ilçelerinin mahalleleri olmak üzere 4 merkez ilçenin mahalle muhtarlarıyla bir araya geldiğini ve muhtarlardan muhtarlıklara başvuran vatandaşları boynu bükük, gözü yaşlı döndürmemelerini istediğini biliyor musunuz?

-CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, ekonomik kriz içerisinde kepenk kapatmak zorunda kalan esnaf ve sanatkârların sorunlarının araştırılması ve desteklenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istediğini biliyor musunuz?

- Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek’in dolmuşçuları uyararak "Yolculara misafiriniz gibi davranın" dediğini biliyor musunuz?

-Ramazan Ayı başladı. Adana'nın önde gelen İş Adamlarından Menderes Kutlu tarafından her yıl düzenli olarak verilen İftar sofralarının bu yılda devam edeceğini biliyor musunuz?

-Çukurova Üniversitesi'nde yıllar önce eşiyle birlikte hizmete açtığı HALİL AVCI DUYMA ENGELLİLER MERKEZİ’nin Halil Avcı'yı örnek bir iş insanı ve ölümsüz bir isim haline getirdiğini biliyor musunuz?

-18 müfettiş kadrosu olmasına rağmen 1 tane dahi müfettişi olmayan belediyenin hangisi olduğunu biliyor musunuz?

-Adana’nın en etkin, en önde gelen sivil toplum kuruluşu olan Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD) gençlere yönelik önemli projelerinden biri olan Çukurova GİAD Akademi’nin, üçüncü dönem mezunlarını verdiğini biliyor musunuz?

-Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in Ramazan coşkusunu vatandaşlarla birlikte yaşayacağını, Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi önünde her gün iftar ve Ramazan şenlikleri düzenleneceğini biliyor musunuz?

-Siyaset Bilimci Av. Mehmet Gazioğlu’nun dedesi, Adana Barosu önceki dönem başkanlarından Av. İbrahim Gazioğlu’nun babası, baronun ilk  sicil sırasında (127) kayıtlı Av. Mehmet Lütfü Gazioğlu’nun vefatının üzüntü yarattığını biliyor musunuz?

Şubat ayında hemen seçim öncesinde, bir belediyeye 297 kişinin resmen alındığını biliyor musunuz?

 

Günün İsmi

  Adana’yı onurlandıran Şahin Bilgiç ve Yönetimi

 

Günün Sözü

Yakarsa dünyayı garipler yakar

 

Günün Kitabı

 SİL BAŞKAN BELEDİYECİLİK

Yazar:    Akif Kemal Akay