Büyüksün İMPARATOR

15/04/2019 15:02 3284

İmparator Fatih Terim’in bağış yaptığı haber, gazetelerde 1. Sayfadan hem de manşet olmalı aslında. Sadece spor camiasında değil kişisel olarak cumhuriyet tarihinde bir kuruma tek kalemde 6 milyon TL bağış, bir ilk.

Bunun üzerinden de hocaya vurmaya kalkanlara şunu söylemek lazım;

Bu bağış talimatı, davanın açıldığı gün itibariyle avukat Rezan Epözdemir’e verilmişti ve bunu da kimse duymasın diye hoca açıklamamıştı. Ama bir gazeteci bunu duyup haber yapınca, tüm ülkede duyulmuştu. Avukat bey de açıklamak zorunda kaldı. Öyle reklam falan deyip çamur atmayın.

Siz hocanın ne kadar öğrenci okuttuğunu biliyor musunuz? 

Gerekli kişiler dışında kimse bilmez gizlidir.

Siz hocanın kimlere ne yardımlar yaptığını biliyor musunuz?

Bunu da kimse bilmez.

Öyle oturduğunuz yerden ahkâm kesip sallamayın Allahsızlar. Hoca neyi nasıl yapacağını iyi bilir, onun için büyük hoca der spor camiası, onun için imparator der dünya kamuoyu, bilmem anlatabildim mi?  Oturun oturduğunuz yerde yapılan işin ne büyük bir jest olduğunu anlayın.

 

 

Büyükşehir’e "Liyakat" öncelikli atamalar

Zeydan Karalar adaylık döneminde ASKİ Genel Müdürlüğü için eski Genel Müdürlerden Kadir Küreksiz'i atayacağını deklere etmişti. Karalar’ın seçimi kazanmasının ardından yaptığı ilk atamalardan biri, ASKİ Genel Müdürlüğü’ne Kadir Küreksiz oldu. Yaptığı ikinci atama ise Adana Büyükşehir Belediyesinin Genel Sekreterlik görevi için oldu. Zeydan Karalar bu konuda da çok önemli ve liyakatli bir ismi göreve atadı. Başkan Zeydan Karalar, Adana siyasi çevrelerinde hiç bilinmeyen, Adanalı olan, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Hazine Başkontrolörü, Denetim Otoritesi ve Hacettepe Üniversitesi'nde Akademisyen olan Dr. Ergül Halisçelik'i Genel sekreterlik görevine atadı. Bu atama, Başkan Karalar'ın liyakate verdiği önemi de ispatlar nitelikte. Çünkü hem Küreksiz, hem de Halisçelik, başarılı ve liyakatli isimler.  

Kocaispir Yüreğir’de hızlı başladı

Yüreğir Belediye Meclisi ilk toplantısında ihtisas komisyonları, encümen üyeleri, meclis katipleri ve meclis başkanvekilleri seçimini yaptı. Seçimlerde Meclis 1. Başkanvekilliğine Aslıhan Yavuz, 2. Başkanvekilliğine Rüçhan İlvan, Meclis Katipliklerine ise Bihter Eşelioğlu, Mehmet Murat Kılınç asil yedek üyeliklere Selahattin Kılıç, Asım Gül seçildi. Encümen Üyeliklerine ise Özdemir Gökdemir, Tarık Özünal, Suna Ögütcan getirildi. Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, omuz omuza verip el ve gönül birliği yaparak Yüreğir'in bütününe hizmet etmek için çalışacaklarını söyledi. Tebrik ediyoruz. Zaten bütün ‘Yüreğir’lilerin beklentisi de bu yönde.  

 

 

Çimdik

Duydum ki beni takip ediyorlarmış..! İyi takip etsinler, tekrarımız yok !

Haşarı soruyor

-Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın, mazbatasını almasının ardından ilk nikahı CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin’in oğlu Ozan Şevkin ile Özlem Özdiker’e kıydığını biliyor musunuz?

- Hoş geldin Ali Suat…  Suat Özçelik’in nur parçası gibi bir oğlu olduğunu ve adını, merhum CHP Seyhan Belediye Meclis üyesi Ali Aydoğan’dan ve babasından aldığını biliyor musunuz?

- Sarıçam Belediyesi’nin yeni dönem meclisi, ilk toplantısını yaparak çalışma döneminin encümen ve komisyon üyeliği seçimlerini yaptığını biliyor musunuz?

-‘Melek Yatırımcı Eğitimi’ne en çok inşaat sektörü temsilcilerinin ilgi gösterdiğini ve 30 kişilik eğitim programına çok sayıda müteahhidin katıldığını biliyor musunuz?

-Yüreğir Belediyesi Fatih Mehmet Kocaispir Başkanlığı’nda ilk toplantısını gerçekleştirdiğini biliyor musunuz?

-Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun, Adana Emniyet Müdürü
Zafer Aktaş’ı makamında ziyaret ettiğini ve emniyet teşkilatına başarı dileklerinde bulunduklarını biliyor musunuz?

-Seyhan Belediyesi’nin yeni dönem meclisinin ilk toplantısını yapmasının ve çalışma döneminin encümen ve komisyon üyeliği seçimlerinin yapılmasının beklendiğini biliyor musunuz?

Günün İsmi

İmparator FATİH TERİM

Günün Sözü

Güvensiz kalplerimizi  ‘KARAKTERSİZ’ insanlara borçluyuz. 

Charles Bukowski

 

Günün Kitabı

 Büyük Kardeşim Atatürk

Yazar: Makbule ATADAN