Büyükşehir ABK’yı zor günler bekliyor…

09/10/2020 20:06 5421

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper liginde mücadele eden Büyükşehir Belediyesi’nin Sponsorluğundaki Adana Basketbol takımı hiçte iyi görüntü vermiyor.

Bu sezon ilk kez Fenerbahçe karşısında izlediğim Adana ekibinin yerli oyuncuları bence çok yetersiz. Süper ligde oynayacak kalitede ve güçte olmayan oyunculara yabancı oyuncuların da yetersizliği eklenince ortaya kötü bir tablo çıktı.

Gülşah iyi bir oyuncu ancak artık bu ligde mücadele gerektiğini de unutmamalı. Beyin bazı şeyleri yapmak istiyor ama fiziki yetersizlik buna engel oluyor. Ezgi için de aynı şeyleri söylemek olağan.

Yine de bu maç ölçü olmamalı ancak geçen yıl ki Adana takımı hem yabancı hem de yerli oyuncularla daha iyi görüntü çiziyordu. İlk maçta Ankara’da rakibi olabilecek Nesibe Aydın takımına 19 sayı ile kaybeden ABK takımının işi çok ama çok zor. Bu takım nasıl Avrupa oynar diye kendi kendime soruyorum.

Ligde işinin hayli zor ve kadronun yetersiz olduğunu düşünecek olursak Avrupa maçları bence gereksiz ve kadro darlığı nedeniyle lüzumsuz. Bu sezon görülüyor ki Canik lige havluyu atmış. İkinci takım Elazığ Özel İdare , Beşiktaş ve Adana takımlarından biri daha lige veda edecek gibi görülüyor. Belki biraz erken diyeceksiniz ancak görünen köy klavuz istemez.

Bendem söylemesi.