Büyükşehir ABK’nın işi çok zor…

07/11/2020 21:27 3576

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol liginde Adana’da oynanan Beşiktaş maçında Büyükşehir ABK takımı kaybederek düşme potasına girdi.

Müsabaka sonunda istatistikte 53-30 Ribaundlarda üstün olan Beşiktaş genç kadrosu ile Büyükşehir takımına adeta ders verdi. Attıkları ve girmeyin her topu takip edip hücum ribaundu alan Siyah Beyazlılar iki yabancısı ve genç kadrosuyla bence galibiyeti hak eden taraf oldu.

Angela ve Bradford ile skor üreten Beşiktaş tüm maçın kontrolünü elinde tuttu. Elif Bayram, Melek, Nisa ile skor bulan ve maçı isteyen Beşiktaş hak etti ve İstanbul’a mutlu döndü.

Adana Basketbol takımı çok kötü oynadı. Maça ağırlığını koyan oyuncu yoktu. Yabancı oyuncuya dayalı oyun oynayan takımda yerli oyuncular çok yetersizdiler. Ribaundlarda da üstünlüğü Beşiktaş’a kaptırınca yenilgi kaçınılmaz oldu.

Antrenör Mehmet Özkan’ın yerinde olsam bu takıma bir hafta savunma ribaundu almak için ne yapmak lazım diye çalışma yapardım. Çok uzun olmasına rağmen Beşiktaş’ın rakip pota altındaki gayreti adeta derslik niteliğinde idi.

Temsilcimizin işi çok zor.