BÜYÜK SIFIRLAMA 6

23/12/2020 04:15 392

 

Sorun şu ki, plan nihayet tüm insanlar için hayatı adil ve adil kılmanın bir yolu olarak satılırken, gerekli fedakarlıklar sistemi çalıştıran teknokratlar için geçerli değil. Nihayetinde, Büyük Sıfırlama, iki katman veya insanla sonuçlanacaktır; tüm varlıklar üzerinde tüm güce ve hükme sahip olan teknokratik seçkinler ve hiçbir gücü, varlığı ve hiçbir şeyde söyleyemeyen insanlığın geri kalanı.

Teknokrasi, politik bir sistem değil, ekonomik bir sistem olsa da, pratik olarak faşizme benziyor. Elbette hiçbiri faşizm bayrağı altında satılmıyor. Bunun yerine, Forbes dergisi tarafından, "bir firmanın tüm paydaşlarının (müşteriler, çalışanlar, ortaklar, toplum ve bir bütün olarak toplum) ihtiyaçlarını karşılamaya odaklandığı fikri" olarak tanımlanan, "paydaş kapitalizmi" gibi finansal terimler kullanıyorlar.

Ancak bunu yaparken, ülkeler ekonomik sistemin, "daha iyi inşa edildiğinden" emin olmaya çağırılıyor. Hiç kuşkunuz olmasın, bu akılda kalıcı slogan, Büyük Sıfırlama planının ayrılmaz parçasıdır.

YENİ DİJİTAL PARANIN ADI ; CBDC

Federal Rezerv web sitesinde yer alan 13 Ağustos tarihli bir makalede, dijital para biriminin (CBDC) sözde faydalarını tartışıyor. Uzmanlar arasında, çoğu büyük ülkenin CBDC'yi önümüzdeki iki ila dört yıl içinde uygulayacağı konusunda genel bir fikir birliği de var.

Bilgisiz birçok insan, bu yeni CBDC'lerin Bitcoin gibi mevcut kripto para birimlerine çok benzeyeceğine inanıyor, ancak yanılıyorlar. Bitcoin ademi merkeziyetçi ve mevcut merkez bankası tarafından kontrol edilen sistemden vazgeçmek için rasyonel bir strateji iken, bu CBDC'ler merkezileştirilecek ve tamamen ülkelerin merkez bankaları tarafından kontrol edilecek ve bankaların hayatınızı gözetlemesine ve kontrol etmesine izin veren akıllı sözleşmelere sahip olacaktır.

BÜYÜK SIFIRLAMA İLE BITCOİN DAHİL SANAL PARALARIN DEĞERİ, “O” OLACAK!

Belki de Bitcoin gibi sanal paralar, CBDC’lerin ön provası idi. Yine aynı makalede herkesin merak ettiği dolaşım da ne kadar dolar var sorusuna da açıklık getirilmiş. FED’in “31 Mart 2019 itibariyle, yaklaşık 1.8 trilyon dolarının” dolaşımda olduğunu, yarsının da ABD dışında olduğu yazılı. Tabii ki bu yalnızca dolaşımdaki dolar miktarı. Asıl olan nakit dışı ödeme araçları bunlar kart, çek, bono, takas gibi araçlardır. (Forex piyasalarındaki işlem konusunda bir bilgi bulunmuyor!..) FED’in rakamlarına göre de bu miktar, “2019'da bir günde, bu sistemlerin işlem değeri 3 trilyon dolardan” fazla, bu da büyük sıfırlamanın asıl sebebi olarak gözüküyor!..

Büyük Sıfırlamanın para biriminin, tüm merkez bankları tarafından kullanılacak olan CBDC olduğunu, şimdiden söyleyebiliriz.

Toplumun her kesiminde bu türden bir radikal dönüşümü başarmanın zorlukları olduğunu söylemeye gerek yok. Aklı başında hiç kimse, tüm planın ayrıntıları konusunda bilgi sahibi olursa bunu asla kabul etmez. Onun için planın fark edilmemesi için, küresel pandemi gibi herşeyin DSÖ’nün kontrolüne geçecek bir perdeleme gerekiyordu, bunu da yaptılar. Ve bunu yaygınlaştırmak için de, en etkilisi olan, korkunun başını çektiği psikolojik manipülasyon kullandılar.

Yarın devam edeceğiz…