BÜYÜK SIFIRLAMA 5 PAYDAŞ KAPİTALİZM

22/12/2020 04:17 472

Covid-19 ile birlikte hayatımıza bir de “Paydaş Kapitalizmi" kavramı girmiştir. Önümüzdeki dönemlerde bu kavramı sıkça duyacağız. Bu, kapitalizmden ve serbest girişimden kurtulmak ve onları, "Sürdürülebilir Kalkınma" yani, yeni kavramamız olan "Paydaş Kapitalizmi" ile değiştirmektir.

- Onların alçak, insanlık karşıtı niyetlerini yalanlayan terimler Patrick M. WOOD’un, “Teknokrasi: Dünya Düzenine Giden Zor Yol " adlı kitabında belirttiği gibi : “…Sürdürülebilir Kalkınma Teknokrasidir!”

Sürdürülebilir Kalkınma hareketi, gerçek kimliğini, stratejisini ve amacını gizlemek için dikkatli adımlar attı, ancak perde kalktığında, bunu asla başka bir şekilde göremeyeceksiniz. Stratejisinin maskesi kaldırıldığında, geri kalan her şey anlam kazanmaya başlayacak. Ama işi işten çoktan geçmiş olacak,

Ve yeni doğrularımızı olacak. Bunu da şuan uyguladıkları pandemi tedbirlerinden bunalan insanlar sayesinde yapacaklar. Çünkü Büyük Sıfırlama, pandemiden bunalanların kurutuşu gibi gösterilmeye başlayacaktır.

BÜYÜK PLAN

Tessa Lena, "Aptallar için Harika Sıfırlama" adlı blog gönderisinde, küresel bir sıfırlama çağrısının arkasındaki amacı şöyle özetliyor; "Büyük Sıfırlamanın matematiksel nedeni, teknoloji sayesinde gezegenin küçülmesi ve sonsuz genişleme, ekonomik modelinin iflas etmesi - ama açıkçası, süper zenginler süper zengin kalmaya devam etmek istiyor ve bu yüzden bir mucizeye, başka birine ihtiyaçları var. Balon, artı 'sınırlı kaynaklar' olarak algıladıkları şeyleri yönetmek için cerrahi olarak hassas bir sistem.”

Anlaşılacağı üzere her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündüler. Eğer sıfırlamacılar korkmuyorsa, -bizim de korkmamız gerekiyor, diye bir sonuçta çıkıyor. Bu nedenle, umutsuzca - kelimenin tam anlamıyla - yeni bir büyüme sağlayan bir balon isterken, eşzamanlı olarak köylülerin kemerlerini sıkılaştırmaya çalışıyorlar, bu da 'davranış değişikliği' ile başlayan, diğer bir deyişle batılı köylülerin yetki duygusunu yüksek yaşam standartları ve özgürlükler.

Korkunç, “ayrıcalığa” bakın!

NEDEN BÜYÜK SIFIRLAMA ?

Büyük Sıfırlamanın psikolojik nedeni, mülkün, gezegenin kontrolünü kaybetme korkusudur. Sanırım milyarlarca değere sahipseniz ve trilyonları hareket ettirirseniz, gerçeklik algınız tuhaflaşır ve aşağıdaki her şey sizin için var olan bir karınca tepesi gibi görünür. Varlıklarınız sadece karıncalar ve sayılardır. Bu nedenle, Büyük Sıfırlamanın pratik amacı, dünya ekonomisini ve jeopolitik ilişkilerini iki varsayıma dayalı olarak temelde yeniden yapılandırmaktır:

Birincisi; Doğanın her unsuru ve her yaşam formu küresel envanterin bir parçasıdır. (sözde iyiliksever devlet tarafından yönetiliyor ve bu devlet, birdenbire iyiliksever zengin insanlar tarafından teknoloji aracılığıyla sahipleniyor).

İkincisi; Tüm envanterin kesinlikle hesaba katılması gerekiyor: merkezi bir veri tabanına kayıtlı olmalı, bir tarayıcı tarafından okunabilir ve kolayca tanımlanabilir ve en son 'bilim' kullanılarak AI (Yapay Zeka) tarafından yönetilebilir.

Amaç, insanlar da dahil olmak üzere tüm kaynakları, eşi benzeri görülmemiş bir ölçekte, verimli bir şekilde yönetmek ve kontrol etmektir.

Küresel varlıkların yeniden tahsisi, "insanlara" fayda sağlamaz! Bu yeni küresel “varlıklar”, daha sonra alınıp satılabilecek yepyeni finansal araçlara da dönüştürülebilir.

Bunun bir örneği, Vandana Shiva, Ph.D., ile yapılan röportajda vardı. Hindistan'lı çiftçiler yaşamak istiyorlarsa, topraklarındaki karbon oranını küresel pazarda takas etmelerini gerektirecek, yepyeni bir çiftçilik kavramı olan, “Sıfır Bütçeli Doğal Tarıma” doğru nasıl yöneldiğini açıkladı . Gerçekte yetiştirdikleri ürünler için hiç para alamayacaklar!

Özetlemek gerekirse, istenen nihai sonuç; “Gizliliğin son derece pahalı, muhalefetin olmadığı veya düşünülmediği, manevi teslimiyetin zorunlu olduğu, her şeyin ve herkesin devasa, neşesiz insanlar, son derece kontrollü küresel bir taşıyıcı, ilaçların hem kimyasal hem de dijital olması ve sizi ana gemiye bildirmeleri dışında, 7 gün 24 saat ilaçlı bir gerçeklik gibi, bu da sizi kötü davranışlar için, örneğin belirli yerlere erişiminizi engelleyerek ya da Lena, dijital banka hesabınızı elinizde tutun - belki de hiçbir insan müdahalesi olmadan,” diye yazılıyor.

Yarın devam edeceğiz…