BÜYÜK SIFIRLAMA 2

17/12/2020 03:21 420

 

Yahoo News, yaşlı din adamını bir şekilde Q Anon’a bağlamayı denedi ve bu onlara mantıklı geldi. Küresel bir sağlık acil durumunun iktidardaki insanlar tarafından virüsle hiçbir ilgisi olmayan amaçlar için kullanıldığını ve elbette bu çılgınca bir konuşma olduğunu iddia etti. Medyanın bu konudaki konumu budur.

Tek sorun, Vigano'nun n yazdıklarının gerçekte doğru olmasıdır. Bu bir komplo teorisi değil, gerçeklere göre doğru.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Eylül ayında Birleşmiş Milletler'de ki konuşmasında, “Bu salgın, sıfırlama fırsatı sağladı. Bu, aşırı yoksulluk, eşitsizlik ve iklim değişikliği gibi küresel zorlukları gerçekten ele alan ekonomik sistemleri yeniden hayal etmeye yönelik salgın öncesi çabalarımızı hızlandırma şansımız.” olduğunu söyledi.

Justin Trudeau, "Bu bizim şansımız" diyordu. İnsanları % 99 hayatta kalma oranıyla bir virüsten kurtarma şansımız yok. Bu, demokrasiyi atlamak ve her şeyi gerçek dünyada hiç test edilmemiş ve bu arada, aslında mantıklı olmayan garip akademik teorilere uyacak şekilde değiştirmek için, nüfus üzerinde eşi görülmemiş sosyal kontroller uygulama şansımız vardı.

1938'de Ravensburg'da doğan Klaus Schwab; korku ve şiddet üzerine, beyin yıkama ve kontrol üzerine, propaganda ve yalanlara, sanayicilik ve öjeni(*) üzerine, insan dışlaştırma ve “dezenfeksiyon” üzerine inşa edilmiş bir polis devleti rejimi olan Adolf Hitler Almanya’sının çocuğudur. Bin yıl sürecek bir, "yeni düzen" in ürpertici ve görkemli bir vizyonu.

COVID-19 EŞİTTİR BÜYÜK SIFIRLAMA

Bu pandemi, sıfırlama fırsatı sağladı veya sıfırlama için pandemi kurgulandı. Cenevre’de kurduğu bir vakıf ile ilk zamanlar Avrupa Yönetim Form daha sonra da (1987) Dünya Ekonomik Forumu, 1971 yılından itibaren İsviçre’nin Davos kasabasında düzenleyen Klaus Schwab, "COVID-19: Büyük Sıfırlama" adlı bir kitap yazdı. Schwab , Haziran 2020'de Dünya Ekonomik Formu’nun, tüm insanların özel mülkiyetindeki varlıklarından çıkarılmasını içeren Büyük Sıfırlama Girişimi’ni de duyurdu. Kitap gerçekten bilim veya tıpla ilgili değil. Bunun yerine, "ileriye dönük daha kapsayıcı, dirençli ve sürdürülebilir bir dünya yaratmak için hangi değişikliklere ihtiyaç duyulacağını" açıklıyor.

Schwab hangi değişikliklerden bahsediyor? Bilmiyoruz. Emin olduğumuz şey, onlar için ödeme yapacağınız ve sorumlu kişilerin onlardan yararlanacağıdır.

Dünya Ekonomik Formun kurucusunun dünyada yeni bir ekonomik değişim zamanını, "COVID-19: Büyük Sıfırlama" isimli bir kitapta bahsetmesi bile tek başına delil ve geçiş konusunda da rehber niteliğindedir. Zaten Schwab kitapta, COVID-19'un sosyal ve ekonomik sistemlerimizi nasıl bozduğunu ve ileride daha kapsayıcı, dirençli ve sürdürülebilir bir dünya yaratmak için hangi değişikliklerin gerekli olacağını anlamak isteyen herkes için bir rehber olduğunu da yazmıştır.

Dünya Ekonomik Forumu'nun kurucusu ve icra başkanı Klaus Schwab ve Aylık Barometrenin kurucusu Thierry Malleret, güya hiç haberleri yokmuşçasına ve büyük değişimi yeni duymuş gibi yapıp, bu krizin temel nedenlerinin neler olduğunu ve neden Büyük Sıfırlamaya ihtiyaç duyulduğun araştırıyorlar. Ama diğer tarafta büyük değişimin rehberini yazacak kadar da bilgi sahibiler!..

Schwab, sadık bir teknokrat olmanın yanı sıra güçlü bir trans hümanist eğilime sahip ve insanların makinelerle birleştiği ve kolluk kuvvetlerinin zihnimizi okuyabileceği yakın bir gelecekten bahsetti.

Kar amacı gütmeyen bir İngiliz sosyal adalet örgütü olan Winter Oak, Schwab ve onun küreselci suç ortaklarının COVID-19 salgınını “demokratik sorumluluğu atlamak, muhalefeti geçersiz kılmak, gündemlerini hızlandırmak ve bunu insanlığın geri kalanına bizimkilere dayatmak için kullandıklarına” dikkat çekti.

Nihayetinde, Büyük Sıfırlama iki katman veya insanla sonuçlanacaktır; Tüm varlıklar üzerinde tüm güce ve hükme sahip olan teknokratik seçkinler ve hiçbir gücü, varlığı ve hiçbir şeyde söyleyemeyen insanlığın geri kalanı.

SALGINI İYİ DEĞERLENDİRMEK

Bu komplo teorisi değil. Eğer bu bir komplo teorisi ise sahibine aittir. Ama plan açıkta duruyor. Time dergisinin de belirttiği gibi, "COVID-19 salgını, istediğimiz gelecek türü hakkında düşünmek için eşsiz bir fırsat sağladı." Benzer açıklamalar, geçtiğimiz aylarda dünya çapında bir dizi siyasetçi ve kuruluş tarafından da yapıldı. Bu da pandemiyi çıkartanların kendileri olduğunu da gösteriyordu.

Schwab’ın kitabı, “COVID-19: BÜYÜK SIFIRLAMA” aynı zamanda endüstri liderlerini ve karar vericileri, "salgını iyi değerlendirmeye" ve "krizin boşa gitmesine izin vermemeye" çağırıyor. Bu arada Time dergisinin sahibi ve Salesforce'un kurucusu Marc Benioff da WEF’in yönetim kurulu üyesi olduğu için sıfırlama planına aşina olanlardandır.

Klaus Schwab kitabında her şeyin DSÖ’nün gayretleri ile ortaya çıkartılan COVID-19’un küresel çapta, “sosyal, ekonomik ve politik sistemlerimizde büyük yıkıcı bir sıfırlama” yarattığına ilişkin itirafı da vardır.

Yarın devam edecğiz…