‘BU SEÇİMİN İKİ DÜŞMANI OLDU BİRİ MANSUR YAVAŞ DİĞERİ MERAL AKŞENER’

30/03/2019 05:16 6083

Bugünkü yazımda yereli yerelde kalkındıracak projelerle gelen, sosyal belediyeciliği düstur edinen, yağmaya son verip korumayı esas alacak olan, kamu yararını öncelikleyeceğine inandığım adayları gösteren, millet ittifakı ve Meral Akşener’iyazmak istedim.Muhalefetin sesinin kısıldığı bir medya ortamında muhalefeti dillendirmek istedim, korkusuz Meral Akşener’i seslendirmek istedim, kendi sesinden, kendi özünden. Ülkemde halademokrasinin ve basın, yayın özgürlüğünün var olduğuna inandım ve korkmadan yazmaya karar verdim, korkmadan Merla Akşener’in sesi olmaya karar verdim, hep yapmaya çalıştığım gibi. Çünkü muhalefetin susturulduğu bir ülke karanlıktır, antidemokratiktir, diktadır. Benim ülkemin özgür olduğuna inandım, hala demokrasinin var olduğuna dayandım ısrarla. Bu sebeplerledir ki yazdım Akşener’i korkusuzca kendi dilinden, kendi anlatısından, döktüm satırlara onun içinde biriktirdiklerini cesaretle. Erzurum’da, Samsun’da, Trabzon’da, Ankara’da, Sakarya’da, Kocaeli’nde, Balıkesir’de, Mersin’de, Bodrum’da…. Adım adım Türkiye’de ne demiş ne eylemiş, özetlemeye çalıştım elimden geldiğince. Nasıl dertleşmiş Türk Milleti ile, yansıtmaya çalıştım kalemim döndüğünce.. Onun özgürlük ve demokrasi yolunda ilerleyerek, onun cesaretinde adalet arayarak, onun korkusuzluğunda cesaretlenerek yazdım onu tereddütsüz.

VE MERAL AKŞENER .. YURT GEZİLERİNDEKİ SİTEMİ, SERZENİŞİ, DEMOKRASİ ÖZLEMİ, REFAH ARAYIŞI, BİRLİK BERABERLİK KARDEŞLİK İSTEYİŞİ, ADALET DEYİŞİ… MİLLETİ İLE DERTLEŞMESİ…

Ve onun sesinde alıntıladığım satırlar ve satır araları:

‘BU BİR YEREL SEÇİM, GENEL SEÇİM DEĞİL, SAVAŞ DEĞİL’

‘akrabalarınızla, komşularınızla, arkadaşlarınızla sakın olaki kalp kırmayınız, düşman olmayınız’.

‘Yerel seçimi savaşa çevirdiler, Belediye başkanı seçeceksiniz, belediye meclis üyesi seçeceksiniz, muhtar seçeceksiniz. Ne ben seçileceğim ne de Kılıçdaroğlu, tartıda ben değilim, Kemal bey değil, Devlet Bey değil, Tayyip Bey değil’.

‘Hepimiz aday çıkardığımız arkadaşlara oy istemek için aranıza katılıyoruz, geziyoruz bu da olmalı zaten’.

‘Tepedekilerin düşman diline aldanıp, akrabalarınızla, komşularınızla, arkadaşlarınızla sakın olaki kalp kırmayınız, düşman olmayınız’.

‘Çünkü, kadınlara sesleniyorum, aynı arkadaşlarınızla cuma dualarınıza gideceksiniz, aynı arkadaşlarınızla 41 yasinlere gideceksiniz, aynı arkadaşlarınızla Ramazan’da mukabelelere gideceksiniz’.

‘Elbette desteklediğiniz adaylara oy vereceksiniz ama bu lütfen birbirinizin kalbini kırmaya sebep olmasın’.

‘Seçim bitecek aynı esnaftan alış veriş yapacaksınız, aynı cami de saf tutacaksınız, birbirinizin cenazesine omuz vereceksiniz’.

‘Tepede sizi birbirinize düşman edenler birbirleri ile beş görüşmede kanka olacaklar. Onun için diyorum ki birbirinize düşmeyin’.

‘BİR ANNE ÇOCUKLARINI DOYURAMIYOR AÇIZ AÇ DİYORSA BATSIN BU DÜNYA…’

‘Sakarya da bir anne yolumu kesiyor 6 kişilik bir ailenin annesi, ev kira, açız aç diyor. Bir anne çocuklarını doyuramıyor açız aç diyorsa batsın bu dünya…

‘Biz bu seçimde bunları konuşmak zorundayız’.

‘Ekonomiyi, işsiz gençleri, belediyenin hizmetlerini, projelerini konuşmak zorundayız’

‘Konuşmalıyız ki sizin dertlerinize iktidar partileri çare olsunlar’

‘Ekonomiyi, işsiz gençleri, belediyenin hizmetlerini, projelerini konuşmak zorundayız.Umutsuz gençleri, tencere kaynatmakta zorlanan kadınları, EYT'lileri (emeklilikte yaşa takılanlari), %10 zam alabilmiş sürünen emeklileri.Altı altıbuçuk liraya mazot kullanan ve ürünü pahalıya mal eden çiftçileri, pahalı olduğu içinde elinde kalan malı.. konuşmak zorundayız. Konuşmalıyız ki sizin dertlerinize iktidar partileri çare olsunlar. Bundan kaçmak için sanki Allah Allah nidaları ile savaşa gidiyormuşuz gibi bir seçim var’.

‘(Anam derdiki benim kızımı Allah içindeki şeytandan yani nefsinden korusun derdi çok alkıştan utanıyorum azıcık)’.

‘Bunları konuşacağız ki 4.5 yıl sonra tartıya çıkacak olanlar başta sayın Erdoğan olmak üzere dertlerinize çare bulsunlar’.

‘Esnaf siftah yapamıyorsa konuşmak zorundayız. Esnaf için müşteri veli nimettir. Siyasetçi için ise seçmen veli nimettir kibir gösteremezsiniz velnimetinize’.Uzun bir zamandır seçmen velinimet olmaktançıktı.

‘Rahmetli Demirelin sözü gerçekleşiyor tencere her iktidarı sallar diye’.

‘BEN PKK’LIYMIŞIM, DOKUNULMAZLIĞIM YOKMUŞ, KAÇACAK DELİĞİM YOKMUŞ, BEN DELİK ARAMIYORUM Kİ, BEN BURADAYIM.. BUYURUN.. 1 NİSANI BEKLEMEYE GEREK YOK’.

‘Ben pkk lıymışım, dokunulmazlığım yokmuş, kaçacak deliğim yokmuş, ben delik aramıyorumki, ben buradayım..buyurun.. 1 nisanı beklemeye gerek yok. Bütün bunlar ne için. Bütün bunlar 1 belediye fazla alabilmek için, bütün bunlar yıkılmış ekonomiyi bizlere konuşturmamak için. Ben Meral Akşener PKK’ lıymışım. İçişleri Bakanı diyorki, Temel Karamollamahmutoğlu ile ikisi Kandille sözleşme imzaladılar’.

‘EĞER BEN ÖYLE BİR ŞEREFSİZLİK YAPMIŞSAM GELİN TUTUKLAYIN’

‘Bu Türk Devleti için çok acı bir şey, eğer ben öyle bir şerefsizlik yapmışsam gel tutukla..tutuklamıyorsan nağmertsin. Türk devleti dedikodu ile, tehdit ile, yalan ile, iftira ile yönetilmez. Hiçcevap vermemeye özen gösterdik ama korktu dediler. 29 belediye meclis üyemiz için iftira atıldı vatandaşlık numaraları yayınlandı pkk lı olduklarına dair. Bu 29 arkadaşımızın 29’u da Süleyman Soylu’yu mahkemeye verdi.Yandaş medyada PKK’lı ilan edilen bu 29 arkadaşımızın ortak noktası kökenlerinin kürt olması’.Kendi partilerinden aday olurlarsa kürt kardeşlerimiz, başka partiden olurlarsa PKK’lı.

‘DEMEK Kİ İYİ PARTİYE OY VERİRSEN VATAN HAİNİSİN, İYİ PARTİDEN ADAY OLURSAN VATAN HAİNİSİN’

PKK’lı ilan edilen 29 kürt arkadaşımızın bir çoğunun köküde mhp, siyasi köküde mhp!!’.

‘KARDEŞİ KARDEŞE, ANAYI KIZA, BABAYI OĞULUN KARŞISINA, KOMŞUYU KOMŞUNUN KARŞISANA DİKECEK BU DİLİ REDDEDİYORUM’

‘Eğer sen başka bir siyasi partiden aday gösterilmiş insanlara PKK’lı damgasını vuruyorsan bu ülke batmış demektir. Dolayısıyla demem o dur ki: Türkiyenin bölünmesine yol açacak, insanların bölünmesine yol açacak, Türk Kürt anlamında söylemiyorum, kardeşi kardeşe, anayı kıza, babayı oğulun karşısına, komşuyu komşunun karşısana dikecek bu dili reddediyorum’.

‘İSTER AKP’YE OY VERSİN İSTER MHP’YE OY VERSİN O İNSANLARIN TAMAMI BENİM KARDEŞİMDİR, CANIMDIR, CİĞERİMDİR’.

‘TANK PALET FABRİKASI KATAR’A SATILDI’

‘Gelelim Tank Palet fabrikasına 50 milyon dolara Katarlılara işletme hakkı verdi Sayın Erdoğan, 25 yıllığına. Tank Palet fabrikası sizlerin parası ile kuruldu devletin değil. Türk ordusunun en önemli silahlarının üretildiği bir yer Katarlı’lara satıldı. Al geriye Sayın Cumhurbaşkanı 50 milyon dolara al geriye, sat şu uçağı 500 milyon dolara, tank palet fabrikasını 50 milyon dolara geri al. Yetmiyorsa bende 3 aylık emekli maaşımı bağışlayayım’.

‘Bir cumhurbaşkanı düşünün sanki bütün şehirlerde belediye başkanı seçilecekmiş gibi. Mübarek bırakta belediye başkan adaylarının fotoğrafları olsun. Ben Anadolu’yu geziyorum küçücük ilçe de bile Beyefendi’nin fotoğrafı var, belediye başkan adayının fotoğrafı yok. Bu nedendir? onun üzerinde durmamız lazım. O şundandır, ceketimi assam seçilir mantığındandır’.

‘BU SEÇİMİN İKİ DÜŞMANI OLDU BİRİ MANSUR YAVAŞ DİĞERİ MERAL AKŞENER’

‘Bir Cumhurbaşkanı düşünün, Ankara Belediye Başkan Adayı’nı tehdit ediyor. Sanki savaşa gidiyoruz, Allah Allah nidalarıyla. Ama biz savaşa gitmiyoruz, biz bir yerel seçime gidiyoruz’.

‘Bu seçimin iki düşmanı oldu biri Mansur Yavaş diğeri Meral Akşener. Mansur Bey seçildiği takdirde görevden alacakmış. Ankaralı karar versinde, yenimahalleli karar versinde o sandıkları patlatsında gör bakalım ne yapıyorsunuz. Halep ordaysa arşın burada. Elinden geleni ardına koyma. Hadi görelim bakalım. Millet iradesi diyordun! Muhtar olamaz dediler biz seni başbakan yaptık, başbakanlığı beğenmedin, cumhurbaşkanı yaptık, cumhurbaşkanlığını beğenmedin başkan yaptık. Bunun adı milli irade idi. Sen bugün milli iradeye, bu aziz millete ihanet ettin. Mansur Yavaş’ı görevden alacakmış, al da görelim bakalım. Alıştın alıştın trafoya kedi koymaya. Hadi bakalım yapta görelim seni. Size ihanet ettiler. Çocuklarınızın geleceğini çaldılar. Ülkedeki işsizlik oranı nedir? 85 puanla atanamayıp mülakatta elenen çocukların hakkı var. O gençlerin elinden umudunu çaldın. Gençlerin yarısından çoğu işsiz. Sanayiyi yok ettin, üretimi yok ettin. Üreten çiftçiyi yok ettin. Şimdi ağlıyorsun, ağlama milli irade devreye girecek, Ankaralı başta olmak üzere Türkiye o kulağı çekecek. Sende o kulağın çekilmesine saygı duyacaksın’.

‘Önce ‘bu kadın’ dedi, sonra‘Baayan Meral’ dedi, sonra da ‘güya hanımefendi’ dedi. Kadınlara soruyorum bunu,Hanımefendiliğin güyası olur mu? Sonra kaçacak deliği yok dedi’.

‘Hangi birini düzelteyim;

‘O MECLİS Kİ O MECLİS İSTİKLAL SAVAŞINI BAŞARMIŞTIR’

‘1. TBMM delik değildir’

‘2. TBMM’nin üyeleri, yani milletvekilleri, deliğe kimler kaçar fareler, fare değildir’.

‘O meclis ki o meclis istiklal savaşını başarmıştır. Sen o meclise delik diyorsun milletinvekillerinede fare demiş oluyorsun. Hadi oradan be!Hadi oradan be! Benim kaçacak delik yok ya hemen tutuklattıracaktı. Ya kardeşim 1 nisan’ıniye bekliyorsun işte buradayım. Buyur buradayız. Zannediyorki bu tehditlerle kafayı öne eğeriz. Eee bizi bilmiyor, tanımıyor. Muhterem senin korktuklarından korkmamışımda senden mi korkacağım’.

‘BİZ, SAYIN KILIÇDAROĞLU, TEMEL KARAMAHMUTOĞLU VE BEN PKK LI İMİŞİZ’

‘1. Oslo rezaletini biz yapmadık sen yaptın’.

‘2. Habur rezaletini biz yapmadık sen yaptın’.

‘Çadır mahkemelerinde Atatürk’ün resmini, Türk bayrağını kaldırttın teröristler rahatsız olmasın diye’.

Barzani’nin başından konfetileri biz temizlemedik’.

‘Ve Mehmetçiğe, şehide kelle demedik, Bebek katiline Sayın demedik’.

‘Velhasılı kelam hendekleri biz açtırmadık’.

‘Talimat verdin, vali kafayı çevirecek, emniyet müdürü kafayı çevirecek, jandarma komutanı kafayı çevirecek. Ne oldu peki hendekler açıldı. Sonra ne oldu o hendekler? Mehmetçiğin kanıyla, teriyle, polisimizin kanıyla, teriyle kapatıldı’.

‘KAÇ ŞEHİT? 793 ŞEHİT’

Sen bu şehitlere tane diyorsun tane. Onlar babaydı!onlar kocaydı!onlar evlattı!onlar kardeşti! Sen daha o 793 şehidin hesabını vermedin. Vereceksin, vereceksin!! Bunlar polisi, emniyeti, eğitimi, orduyu, fetoya teslim etmişlerdi. Son dönemde anlıyorum ki Adalet Bakanlığını’da PKK’ ya teslim etmişler anlaşılan o. Şimdi bütün bunlar niye oluyor. Bütün bunlar batan ekonominin, fakirleşmenin, mutfağın yangınının, tencerenin boşaldığının… kaynamayan tencerenin, 3600 ek göstergenin, EYT’lilerin haklarının, işsiz gençlerin, hakkı yenilen umutsuz hale getirilen gençlerin, yoksulluktan ölüme terkedilen çiftçilerin ,%10 zam almış emeklilerin konuşulmaması için böyle bir savaş diliyle gidiliyor seçime. Biz buna uymayacağız’.

‘Siftah yapamayan esnafı konuşmaya devam edeceğiz’.

‘İflas eden esnafımızı konuşmaya devam edeceğiz’.

‘İş aramaktan vazgeçmiş umutsuz gençlerimizi konuşmaya devam edeceğiz’.

Siz de kulağı çekeceksiniz bu seçimde. Sonra ne olacak? O da gelecek benim gibi böyle gözünüzün içine bakacak..çünkü 4.5 yıl sonra tartıya çıkacak. Azıcık kulağı çektiniz yalvar yakar oldular. Üst perdeden konuşmalar aşağı doğru gidiyor. Ve sonuç itibariyle, gelecek gözünüzün içine bakacak ve seçmen ilk defa veli nimeti olacak. Nasıl müşteri esnafın veli nimeti ise, seçmende siyasetçinin veli nimetidir. Bunu unuttu. Tencere kaynamıyor gittiğim yerlerde millet açız diye bağırıyor. Saray günlük 2 trilyon lira yiyiyor. İnsanların kafasına kafasına çay atılıyor. Kendileri de 48 bin lira kilosu çay demleyip içiyorlar. Bu reva mıdır? Değildir. Bu nedir biliyor musunuz? Bu kul hakkıdır kul. Bu Gayretullaha dokunacak bir kul hakkıdır. Buradan kendilerine sesleniyorum!’.

‘DÜN BiR ARKADAŞIM ARADI, SAĞMALCILAR’MI? SİLİVRİ’Mİ?HANGİSİNE GÖNDERECEKLER? BEN DE DEDİM Kİ KAPADILAR AMA BEN MAMAK’I İSTERİM’

Ben ille de Mamak’ı isterim. Bu tür şakaların yapıldığı bir ülkede, demokrasi yoksa, adalet yoksa, hakkın ve haklının yanında bulunmak yoksa, 1 belediyeyi fazla alabilmek için insanları birbirine kırdıracak bir tavır konuluyorsa elbette Ankaralı’nın, İstanbullu’nun, Balıkesirli’nin, Erzurumlu’nun, Adanalı’nın … milletimin irfanı, feraseti devreye girer bu kulağı çeker’.

‘MARTIN SONU BAHAR, TÜRKİYE İYİ OLACAK’

‘Şundan emin olun sandığa gideceksiniz, kulağı çekeceksiniz, ondan sonraki fasılda millet ittifakının başkanları seçilecek ve MARTIN SONU BAHAR, TÜRKİYE İYİ OLACAK’.

‘Çok zor günlerden geçtik. Elektriklerimiz kesildi otellerde yer verilmedi. Salon bulamadık salon. Partimiz kurulurken yer bulamadık yer’.

‘AHLAT'TA VE IĞDIR’DA CUMHUR İTTIFAKI'NIN ADAYINI DESTEKLİYORUZ, BUNU NEDEN HİÇ SÖYLEMİYORLAR’

" Ahlat Belediye başkan adayı bir şehitimizin kardeşi, Ahlat'ta Cumhur İttifakı'nın adayını destekliyoruz, sayemizde kazanacak. Iğdır'da MHP'nin aday gösterdiği, aynı zamanda Cumhur İttifakı'nın adayı İsa Tezel'i destekliyoruz. Bizim oyumuzla Iğdır alınacak. Bundan hiç kimse bahsetmiyor, buna karşılık iftiralar, hakaretler, yalanlar diz boyu"

‘MİLLETİM BANA KONUŞ DİYOR, SEN KONUŞ BİZ ÖDERİZ TAZMİNATI DİYOR’

‘250 milyon TL lik, dolar cinsinden 50 milyon dolarlık tazminat davası açtı Sayın Erdoğan, beni zahir Mehmet Cengiz ile karıştırmış. Ama ben emekliyim, çok çok emekli maaşıma el koyarlar. Ama halkım bana konuş diyor sen konuş biz öderiz diyor.’

‘ADAYLARIMIZI ÖNCE ALLAH’A, SONRA DA SİZE EMANET EDiYORUM. CENABI HAK BİZİ YALAN SÖYLEYENLERDEN EYLEMESİN. BÜTÜN TEHDİTLERE RAĞMEN BURADA TOPLANDINIZ, BİR İRADE KOYDUNUZ ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN’.

----------

Sayın Akşener, Fox tv de Sayın İsmail Küçükkaya’da nasıl dertleşmiş milletimiz ile bir de onun satıraralarına bakalım:

‘Tarım Bakanının açıklamasında kendi ağzından 12 milyar dolarlık tarım ürünleri ithalatı var. İthalat günah mı diyor. Biz ithalata günah demedik yabancı ülkelerin çiftçilerini zengin etmeyin dedik. Aynı Tarım Bakanı’nın eliyle 25 ilde 142 bin dönüm arazide patates ekmek yasaklandı’.

‘BİZİM METEHAN’DAN BERİ GELEN BİR DEVLET GELENEĞİMİZ VAR’

‘Kendini özne yapmaya çalışan bir yapıyla ve kutuplaştırıcı tehdit diliyle karşı karşıyayız. Seçmene şunu söylüyoruz, 4.5 yıl sonra seçim var ve iktidarı ikaz etmek için bu son seçimler. Seçmenin dertlerini dinlemiyorlar. Sayın Erdoğan seçmenin gözünün içine bakmayı bıraktı. Halkın içinden gelmişti ama müthiş bir kopuş var halktan. Sosyal kesimlerin taleplerine kulak vermiyorlar. Seçmene hakaret ediliyor. Gaziantep’te bir milletvekili, milletin vekili seçmene öküz diyor, seçmene öküz diyebilir misiniz siz. Bir Tarım Bakanı çıkıyor ki siyasi kampanya yapması yanlış, adilere ders verin diyor. Sayın Bahçeli zillet diyor. Zillet ne demektir. Aşağılanmış demektir, aşağılanmış insan demektir. Cumhurbaşkanı illet diyor illet ne demektir illet hasta, hastalıklı insan demektir. İllet, zillet, adi, öküz ne demek bunlar özür dileyerek söylüyorum. Bizim Metehan’dan beri gelen bir devlet geleneğimiz var’.

‘Ben bugüne kadar ne sayın Erdoğan’a ne Bahçeliye ne de bir başka siyasetçiye ne iftira ettim, ne terbiye dışı söz sarfettim ne de hakaret ettim. Ama aleni tehdit edildim. 28 şubatta da tehdit edildim. Bundan korkmayacağımı bilir hatta hapishaneden korkmayacağımı da bilir’.

‘Sayın Erdoğan’ın seçim algoritması gerek iç gerek dış düşman yaratır, sonra vatandaşı kutuplaştırır, konsolide eder ve seçim alır. Maliyetsiz bir iş bu. 2007 de hatırlayın e-muhtıra üzerinden gidildi tırnak içi müslüman cumhurbaşkanı. Sonra 2009 da yerel seçimde oyları düştü bunun üzerine 2010 daki referandumu feto ile birlikte hazırladılar. 2010,12 eylül referandumun da Sayın Erdoğan ve Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’i o zamanki tanımla cemaat için uyardım en büyük zararı kendileri göreceğini söyledim. Erdoğan herşey kontrol altında dedi’.

‘2011 seçimlerinde İsrail’devan minütten sonra bizim İsrail’le 4 kat ticaret hacmimiz artmış.2015 seçimlerinde Sayın Erdoğan, Sayın Bahçeliyi ve MHP yi,HDP’ye ve uzantısı olan PKK’ya oy istemekle suçladı. Sonra refranduma gittik eyyt Hollanda diye gidildi, Merkel diye gidildi. Ben sordum Hollanda ile normal ticaret hacmimiz devam etmiş ve daha ilginci İstanbul’a 200 milyon dolarlık lale soğanı alınmış Hollanda’dan.200 milyon dolarlık lale soğanı yerine patates ve soğan üreticilerine 200 milyon dolarlık teşvik verileydi, mazotta girdiler indirileydi, ötv kaldırılaydı, gübre ve ilaçta bu teşvik sağlanaydı biz Mısır’dan ve İran’dan soğan ithal etmek durumunda kalmazdık’.

‘AK PARTİ BİZİM EVDE KURULDU’

‘O zamanda Sayın Erdoğan’ın feto terör örgütü ile mesafesi vardı. Temel soru şu, nasıl oldu da terör örgütü başıyla ve bu grupla Sayın Erdoğan’ı masaya oturtan, el sıkıştıran kimdir, kimlerdir. Bunun neticesinde eğitimi, yargıyı, askeri,emniyeti ve ekonomiyi bunlara teslim ettiren güç kimdir, kimlerdir. Bunun cevabını bilmek bu milletin hakkıdır. Bu sorunun cevabını almadan 15 temmuz açıklanamaz. 15 temmuz bir kalkışmadır, bir darbe teşebbüsüdür, hain ve alçak bir darbe teşebbüsüdür. Ama bu sorunun cevabı verilmeden 249 şehidin, ailelerinin, yakınlarının ve 15 temmuz gazilerimizin hakkının hukukunun ödenebilmesi, göz yaşının dinmesi mümkün değildir’.

‘RAHMETLİ DEMİREL VE RAHMETLİ ERDAL İNÖNÜ’YE BENZİYORSUNUZ’

‘Kılıçdaraoğlu nazik ve kibar bir insandır. Bir yaşlı DYP’li sanıyorum Denizli’de idi bana dediki rahmetli Demirel ve rahmetli Erdal İnönü’ye benziyorsunuz. Sayın Kılıçdaroğlu ile böyle bir resim verebilmişsek o güzel bir şey. Ne ben, ne Kılıçdaroğlu bugüne kadar incitici bir söz söylememişizdir birbirimize de, diğerlerine karşıda. Hep bize söylenmiş.,İyi Parti ile CHP liderlerinin birbirine karşı geçmişten bugüne hiç bir kötü sözü ve hakareti olmadığı için bizim seçmenimizinkonsalide olması daha kolaydır’.

‘UMUT EDİYORUM Kİ BODRUM ÖRNEĞİ BUNDAN SONRA TÜRKİYE’NİN HER TARAFINA YAYILIR’.

Bunun benzerini Bodrumyapıyor.Keşke her yer bodrum gibi olsa. Bodruma gittim ben, İmamoğlu’da o havayı yansıtmaya çalışıyor. Bütün partilerin adayları var herkes birbirine başarılar diliyor. Birbirlerinin seçim ofislerini ziyaret ediyorlar. Projelerinin ve hizmet anlayışlarının yarıştığı ve seçmenin ona göre karar vereceği yer olmuş.

‘SAYIN YAVAŞ KAZANACAK’

‘Sayın Yavaş kazanacak, milli iradeye kimse el uzatamayacak. İmamoğlu İstanbul’da kazanacak. Denizli’de ortak adayımız ama İyi Partinin adayı Sayın Ümit Bahtiyar kazanacak. Bursa’yı sayın Mustafa Bozbey kazanacak, Balıkesir’i Sayın İsmail Ok kazanacak. Antalya’yı Sayın Muhittin Böcekalacak.Adana’yı ben takip etmedim ama herkes Zeydan Beyin alacağını söylüyor. Mersin’de Burhanettin Kocamaz’a ve dolayısıyla bize bir hançer saplandı sırtımıza. Sayın Ayfer Yılmaz,Demokrat Partiden ama İyi parti ve Demokrat Partinin ortak adayıdır. Dolayısıyla güçlü girdi. Sayın Burhanettin Kocamaz hiç yanından ayrılmadı, birlikte bir seçim kampanyası yapılıyor. Mersin’de seçim CHP’nin adayı ile Ayfer Hanım arasında şekillenmiştir, anketler onu gösteriyor’.

‘31 MARTTA O KULAĞI ÇEKİN’

‘BİR OY ÇOK ŞEY DEĞİŞTİRİR’

İMZA: MERAL AKŞENER

Sevgiyle kalın, sağlıkla oy kullanın.