Bu şartlarda bu kadar

03/12/2019 21:12 4111

 

Adana Demirspor için hayati iki deplasman maçı vardı; ben kendi adıma bu deplasman maçlarından dört puan çıkarmayı başarı sayarım diyordum. Ve İlk deplasman olan Osmanlı maçı ilk yarıdaki çok güzel oyunla üç puanı getirdi ve Adana Demirspor nefes aldı.

Giresun deplasmanı ise puan yada puanlar maçı olarak önümüzde duruyordu. Adana Demirspor’un sakatlıklar bir türlü peşini bırakmadı. Osmanlı maçının ilk devresinde harikalar yaratan Carayol ikinci yarıda sakatlandı ve Giresun maçında da oynayamadı. Evet Giresun maçından alınacak puan ya da puanlar önemli demiştik ancak bir şeyi hesap edemedik oda hava ve saha şartları.

Daha maç başlamadan inanılmaz bir yağmur vardı Giresun da ve bu maçın bu şartlarda bana göre oynanmaması gerekirdi ama maçın hakemi oynattı. Futbolcular sahada adeta kör dövüşü yaptı iyi niyetle mücadele etti gol fırsatları da geldi ancak Giresun tek golle üç puanı alan taraf oldu.

Burada önemli olan bu zor şartla verirken iyi niyetli mücadele sporcu sağlığı her şey den önce gelir. Allah'tan çok önemli bir sıkıntı yaşanmadı. Futbolcuların canları sağ olsun. Mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Devre arasına kadar Adana Demirspor takımı ne kadar fazla puan toplarda o kadar iyi.

İkinci yarıda daha iyi bir Adana Demirspor İzleyeceğimiz kesin çünkü Başkan Murat Sancak ve yönetim bu konuda kolları sıvadı ilk olarak Cüneyt Dumlupınar sportif başdanışman olarak göreve getirildi daha sonra Erkan Zengin gibi çok önemli bir isim transfer edildi ki transferler devam edecek gibi gözüküyor.

 ilerleyen haftalarda yine önemli oyuncularda kadroya katılabilir bekleyip göreceğiz. Ancak şu bir gerçek ki ligin ikinci yarısı Adana Demirspor için başka olacak…