Bu rüyadan uyanmasak…

10/01/2020 20:35 487

Adana Demirspor’un U 13 takımı Almanya’ya uçtu.

Rüya gibi değil mi?

Burada dört hazırlık maçı oynayacak U 13 takımı gelecek adına büyük tecrübe ve deneyim kazanıp yeniden dönecekler. Sonra bu süreç devam edecek.

Bunun olumlu yansımalarını mutlaka bilmek gerekir. Kulübe olumlu yansılamalarını iyi anlamak şart.  Bu yaş grubu 24 ayar altın gibi. Sadece şekil veriliyor. Düşünebiliyor musunuz rüyada bile görseniz inanamayacağınız bir gelişme ile yurt dışına turnuvaya gidiyorsunuz. Ancak Avrupa takımlarının altyapılarının yapacağı işi Adana Demirspor yapıyor.

Nereden nereye?

Hatırlayın 4 Temmuz tarihinde Başkan Murat Sancak, göreve geldiğindeki tabloyu…Borç batağındaki Demirspor kulübü yaşam mücadelesi için karar verme noktasında idi. Başkan Murat Sancak’ın gelişiyle birlikte hızlı bir şekilde sorunların tamamının çözümlenmesi ve istikrar sağlanması.  Ve Altyapıya yapılan yatırımlar. Doğrusu da bu değil mi?  Gelecek ve kulübün ayakları üzerinde durmasının yegane noktasıdır Altyapı.

Başkan Murat Sancak’ın yarattığı imkanlar ile Altyapı hocalarının yoğun çalışmasıyla kısa vadede güzel gelişmeler olacak ve oluyor.

U 13 takımında yer alan bir çok oyuncu çok değil 4-5 yıl sonra A takımda oynayacak seviyeye gelecek. Daha öncesi de var tabi.

Belirttiğim gibi gelişmeleri iyi anlamak ve analiz etmek gerekir. Sadece ve sadece Başkan Murat Sancak’ın  bu iştahının ve hevesinin devam etmesi gerekiyor. Demirspor’u seviyor Demirsporlu da Başkan Murat Sancak’ı…

Tek dileğim bu rüyadan uyanmayalım…

Teşekkürler Murat Sancak…