Bu nasıl adalet!

27/06/2019 23:28 4289

 

 

Adana Demirspor taraftarı Türkiye’nin sayılı taraftar profillerinin başında gelir ve futbol dünyasında araları iyi olmayan taraftar gurupları bile onlardan saygı ile bahseder. Kısacası Adana Demirspor taraftarı futbol kamuoyu tarafından takdir görülen bir markadır. Ve bu marka son yıllarda tribün kültürü olarak ta günden güne yeni nesillere sirayet etti.

Son Hatay deplasmanın da 250 civarındaki taraftara yapılan kötü muamele uygulanan orantısız güç küçücük çocuklara bile sıkılan gazlar henüz hafızalardan silinmedi.  Üstelik yaşanan olayları başlatan karşı taraftan birkaç kendini bilmez olayların kaynağı oldu. Devamında da neredeyse hiç uygulanmayan bir kararla deplasmanda yaşananlarla ilgili Adana Demirspor taraftarına kendi evinde iki maç seyircisiz ceza verildi. Buda yetmedi 27 Adana Demirspor taraftarının 6222 sayılı spor yasasına muhalefetten  men cezası aldığına dair haberler artık pes dedirtti.

             Türkiye’nin hemen hemen her yerinde hatta en ücra köşesinde bile maçlara giden birisi olarak oradaki taraftar profillerine bakma şansım oldu. Bugüne kadar özellikle tribünde son yıllarda hiçbir taraftar gurubunun bu şekilde bir muameleye maruz kaldığına şahit olmadım. Adana Demirspor taraftarı deplasmanlara bile eşiyle çocuğuyla maça giden bir yapıya sahip. Böylesine tribünlere renk getiren bir taraftar gurubuna terörist muamelesi yapmak kimsenin haddine değil. Burada kesinlikle bir kasıt aramak mümkün.

            Neyse ki Adana Demirspor camiasının son derece duyarlı bir Başkanı var ve Başkan Murat Sancak ceza haberinin duyulmasının ardından hemen kulüp avukatlarını harekete geçirdi. 27 Adana Demirspor taraftarının uğradığı haksızlığın giderilmesi adına şuan kulüp avukatları var güçleriyle çalışıyor. Camia da yine bu konuyu da nasıl birlik olunması gerektiğini sonuna kadar gösterdi.