Bu işin sonu iyi değil!

04/11/2019 20:16 2431

Başkan Karalar, seçim öncesi verdiği sözleri çok çabuk unuttu. Ulusal kanallarda, yerel kanal ve gazetelerde verdiği her demeçte ‘seçilirsem işçi çıkarmayacağım’ demişti.

Sonrasında bir bankamatikçi olayı ortaya çıktı, tamam gerçek anlamda tespit edilen haksız yere maaş alan varsa gerçekten çıkartılsın, belediye böylesine asalaklardan kurtulsun, ama alın teri ile gece gündüz demeden, yaz-kış demeden çalışanın bir SMS ile işten çıkartılması hiçte hakkaniyetli değil.

Bu hafta sonu yaşanan işçi kıyımında, gözlerimle şahit olduğum bir olay var ki vicdanım sızladı, bulvarın birinde kaldırım temizleyen orta yaşlarda bir kadın temizlik görevlisine, çalışma arkadaşı gelerek işten çıkartıldığını söyledi. Kadının ilk tepkisi 'Nasıl olur' demesiyle göz yaşlarına boğuldu...

Yüreğim burkuldu, vicdanım sızladı...

Peki sizin vicdanınız sızladı mı?

 

AK Parti'nin yeni klibi sosyal medyada ilgi topluyor

AK Parti'nin 17. kuruluş yılına özel birklip hazırlandı. AK Parti İstanbul resmi sitesinden paylaşılan video kısa sürede ilgi topladı. Klipte, '3 Kasım 2002'de olduğu gibi bugün de; Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, milletimizden başka güç, milletimizin duasından daha güzel hiçbir kazanç tanımıyor, milletimizin sevinçlerini milletimizle beraber çoğaltmanın azim ve gayreti içinde çalışıyoruz.' sözlerine yer veriliyor. Teşkilatlarda yenilenme çalışmaları başladı. Büyük kongreye kadar AK Parti yeniden toparlanmak için hummalı bir çalışma içerisine girdi. Son olarak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta il başkanlarını toplamış ve yenilenme için start vermişti. Adana’da il başkanlığına adı geçenler var ama şimdilik söylemeyeceğim.

 

Emniyet Müdürlüğü’nde terfiler sevindirdi

Adana Emniyet Müdürlüğünde çeşitli şube ve ilçelerden sorumlu 2. Sınıf Emniyet Müdürleri Mustafa Erdal Cılasın, Mefa Güner, Adnan Kılıç ve İsmail Polat bir üst rütbeye terfi ederek Birinci Sınıf Emniyet Müdürü oldular. Erdal Müdürümüzü ve Mefa müdürümüzü yıllardır tanırız. Adnan Kılıç da öyle, keza İsmail Polat, dördü de haza beyefendidir. Adanalılar tarafından da oldukça sevilirler. Samimi ve sevecendirler. Görevde terfii ettiklerini öğrendik kendilerini kutluyoruz gecikmiş, hak edilmiş bir terfi. Hayırlı uğurlu olsun. Emniyet Teşkilatında böyle kıymetli isimlerin kıymetinin bilinmesi bizi gururlandırıyor.

 

Sırlıbaş İl Başkanı mı oluyor?

DP’nin Adana İl Başkanı Cafer Doğan’ın istifası üzerine Adana’da siyasetin duayenleri biraraya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Kulislerden öğrendiğime göre, eski il başkanları kendisinin bilgisi dışında Vahit Sırlıbaş’ın, Demokrat Parti İl Başkanlığı’na atanması için öneride bulunmuşlar. Sağ siyasetinin etkin isimleri, Cevher Cevheri, Fırat Özkan,Yavuz Tekeli, Meral Öner, Tahsin Parlak, Necah Barutçu ve daha bir çok önemli isim, Sırlıbaş’ın il başkanı olması durumunda destekleyeceklerini duydum. Vahit Sırlıbaş, bu kentte tabanı olan, siyasetin önemli isimleri arasındadır. Genel Merkez de bu yukarda saydığım isimlere sormadan bir şey yapmaz Adana’da… Bu isimlerin kendileri de görev almayacaklarına göre; şimdiden tebrik edip, hayırlı olsun diyebiliriz Vahit Sırlıbaş’a.


 

Günün sözü

“Belik hiçbir şey yolunda gitmedi ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi”

Ernesto Che Guevara

 

Günün kitabı

 

ELİ COHEN

Yazar: Samuel Segev
 

Günün ismi

Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş
 

Çimdik

Siyasette öyle entrikalar, menfaat ve çıkarlar uğruna öyle dolaplar dönüyor ki, geçmişte baş döndürücü hilelerin, her türlü aldatmaların döndüğü Dallas dizisi bile, bu entrikaların yanında devede tüy kalır!

 

Haşarı soruyor


-Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından 8.si düzenlenen “Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması” ödül töreninin geçtiğimiz hafta sonu yapıldığını biliyor musunuz?

-Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Oğuz Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İsrafil UÇURUM'un, çok değerli babası Hüseyin UÇURUM'un vefatının adana iş dünyasında üzüntü yarattığını biliyor musunuz?

-Çukurova Belediyesi’nin 2020 yılı bütçe kararnamesi 310 milyon lira olarak oy birliğiyle kabul edildiğini biliyor musunuz?

-Adana Emniyet Müdürlüğü’nde terfilerin sevindirdiğini biliyor musunuz?

-Gülse Birsel'in ardından, Ayşe Arman’ın da Hürriyet'ten istifa ettiğini biliyor musunuz?

-TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Adana’ya gelerek Adana Ticaret Odası’nda bir toplantıya katıldığını biliyor musunuz?

-Çukurova Gazeteciler Cemiyeti üyesi, TSYD Adana Şube Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Türk'ün annesi Dursun TÜRK’ün vefatının basın camiasını üzdüğünü bililyor musunuz?

-Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın hafta sonu Adana’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdiğini biliyor musunuz?

-Geçmiş dönem CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş'in yaşamını kaybeden ablası Aysel Elibol’un cenaze törenine tüm partililerin katıldığını ve Özdiş’in acısını paylaştıklarını biliyor musunuz?

-Adana Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan işçi çıkışlarına, TÜRK-İŞ 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar’ın sert tepki gösterdiğini biliyor musunuz?

- 11 ilin Büyükşehir Belediye Başkanlarının yanısıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlerinin de İzmir’de buluştuğunu, toplantıda ,Adana’dan Başkan Zeydan Karalar'la birlikte Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ergül Halisçelik yer aldığını biliyor musunuz?