Bu galibiyet milat olsun

04/02/2019 23:02 6813

Geçen hafta yaşanan ağır hezimetten sonra kendi sahasında oynayacağı Gazişehir maçındaki performansı Demirspor için ya tamam ya devam maçı niteliğine büründü.

Bu ligin güçlü ekiplerinden biri olan Gazişehir takımı hafta içi yaptığı transferlerle şampiyonluğun en önemli adaylarından biri durumuna geldi.

Demirspor eğer üst sıralara çıkmak istiyorsa acilen seri yapmak zorunda. Bu anlamda Gazişehir maçı kazanılırsa geçen haftayı da telafi anlamında önemli. Demirspor , Denizli maçından dersini almış olacak ki daha dirençli bir orta saha ile maça başladı. Bunun meyvesini ilk dakikalarda bulduğu golle almış oldu.

Demirspor takımının istekli görüntüsü ilk planda sevindiriciydi.  “Anlaşılan geçen hafta çabuk unutulmuş”  dediğimiz anda Gazişehir takımın ilk ciddi atağında 20. Dakikada golü buldu Demirspor kalesinde. Golle birlikte maç tamamen iki takım içinde orta saha mücadelesine döndü. Pozisyon kısırlığı yaşanan maçta golü atan takımın büyük avantaj yakalayacağı durumun oluştuğu maçta Pote’nin şık vuruşu Demirspor’u tekrar öne geçirdi. Maçın zorluğunu da göze alırsak ilk yarıyı önde bitirmek maçın kazanılması için önemli.

İkinci yarıda golü bulmak isteyen Gazişehir takımı defansta açıklar verdi. Demirspor eğer bunları iyi değerlendirirse çok zor geçmesi beklenen maç beklemediği oranda kolay geçebilir Demirspor için.  Traore, Demirspor için ne kadar önemli oyuncu olduğunu bu maçta tekrar gösterdi.

Demirspor’dan golü kontra ataktan beklerken duran toptan gelmesi enterasan. Pote’nin gol atması Demirspor için önemli. Nitekim gol atamadığı maçlarda Demirspor maç kazanamıyor. Tam rahatlayacağı dakikalarda Gazişehir’in gol bulması iyi olmadı Demirspor için.

Demirspor hızlı çıktığı ataklarda son topları iyi kullansa farkın açılması içten bile değildi. Diğer maçlara oranla Demirspor kalesinde pozisyon görmemesi diğer bir artı nokta. Bu zor süreçte alınan bu galibiyet azda olsa bir nefes aldırdı Demirspor’a.

Bu maç gösterdi ki Demirspor takımı bu ligde her takımı yenebilir. Güzel günlerin başlaması anlamında umarım bu maç milat olur ve çıkış başlar. Başlaması da artık gerekiyor. Lig treninin kaçmaması için