Bu Futbol Umut Veriyor

20/08/2021 22:31 975

 

Adana Demirspor Süper Lig de ilk hafta Fenerbahçe ile karşılaştı. Aslında Bolu kampında ki çalışmaların meyvelerini Lig öncesi Beşiktaş maçında oynanan güzel futbol ile görmüştük. Fakat akıllarda ilk resmi maçta üstelik rakip Fenerbahçe iken nasıl bir oyun ortaya konulacak diye soru işaretleri yok değildi.

Fenerbahçe maçında görüldü ki Samet Aybaba sahaya tabir yerindeyse taş gibi bir takım sürdü.

Oyuna 11’de başlayan da sonradan giren de görevini yaptı.Tabi ki ilk haftalarda hele de böyle sıcak havalarda oyunculardan tam bir performans beklemek doğru değil. Ancak oyuncular Samet Hocanın oynatmak istediği oyunu büyük oranda anlamış. Zaten oyuncu isimlerini ve kariyerleri konusunu konuşmaya bile gerek yok. Önemli olan takım olabilmek. İşte burada Samet Hoca devreye girmiş ve bu takımdaşlığı talebelerine aşılamış.

Adana Demirspor ligin ilk maçında sonuç olarak Fenerbahçe'yi çok zorladı şansız bir golle yenilgi aldı. Girdiği pozisyonlardan ikisi gol olsa 3 puanı bile alabilirdi.Üstelik hakem bir tane de net penaltısını es geçti.

Sonuç olarak Adana Demirspor gelcek haftalar için oynadığı oyunla umut verdi. Şimdi Kayseri maçından başlamak üzere önemli bir fikstür var. Bu fikstürü avantaja çevirmekte kendi elinde.

Bu arada bugünkü rakip Kayseri’nin de Hikmet Karaman gibi tecrübeli bir isim ile anlaştığını unutmamak lazım. Son olarak tabi ki pandemi nedeniyle seyircisiz geçen sezonların ardından yüzde 50 ile de olsa seyircilerin yeniden statlarda olması çok güzel. Tabi Adana Demirspor taraftarına da ayrı bir parantez açmak lazım. Maçın başından sonuna kadar takımlarının itici gücü oldular. Türkiye onları övgü dolu sözlerle konuştu. Tribün kültürünün en güzel örneklerini sundular.Ve neden Adana Demirspor Süper Lig de olması gerektiğinin net cevabını verdiler. Adana Demirspor için şimdiki hedef deplasmanda ki Kayseri maçı ve bu maçta alınacak Süper Lig de ki ilk 3 puan.