Bu birlikteliğin mimarı Vali Elban’dır

06/01/2022 19:14 1919

Bugün Adana'mızın, Adanalı'ların onur ve gurur günü. Adana'mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutluyorum. İşgal altındaki ülkemizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Milli Mücadele fikrini doğuran şehir olarak tarihe geçmek, ancak Adana’ma yakışırdı.


5 Ocak Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı coşkusunu en güzel şekilde yaşamak için yüzünden fazla etkinlik gerçekleştirildi.

Adana Valiliği öncülüğünde, Adana Büyükşehir Belediyesi ve tüm ilçe belediyeleri, Odalar ve Borsa, OSB, kentteki tüm Kurum, Kuruluş ve STK’lar, Adana’nın kurtuluşunun 100. yılında ortak paydada birleşti. 100 yılda herkes taşın altına elini koydu. Muhteşem etkinlikler, muhteşem kutlamalar gerçekleştirildi. 100. Yılda 100 etkinlik diye başlanan Kurtuluş programında 100’ü aşan etkinlikler yapıldı. Adana onur gününde gururla yekvücut birliktelik sergiledi. Tabi bu birleşmenin, bu birlikteliğin mimarı, Adana Valisi Sayın Süleyman Elban’dır.

 

Ortak paydada birleşmek Adana için çok önemliydi. Adana, özlediği tabloya kurtuluşunun 100. Yılında kavuştu. Bu birliktelik fotoğrafını, bu tabloyu bize yaşatan Adana Valimiz Süleyman Elban’a teşekkür ediyorum.

 

Bizler dünyaya meydan okumuş bir milletin torunlarıyız ve bununla da her zaman gurur duyduk. Bugün, bizlere düşen en önemli görev; gelecek nesillere milli mücadeleyi anlatmak ve Adana’mızın gelişmesi daha ileri noktalara taşınması tıpkı plakasında olduğu gibi ülkemizde her konuda 1 numara olması için çalışmak, çalışmak ve daha çok çalışmaktır.

Anadolu’da ilk kurtuluş meşalensin yandığı güzel Adana’m için, canlarını veren Ulu Önderimiz Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Adana'mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutluyor ve daha nice 100 yıllar diliyorum.

Not: Özlediğimiz fotoğraf, beklediğimiz tablo artık Adana’da oluşuyor. Artık Adana, her konuda birleşebiliyor, atalarımızın dediği gibi birlikten kuvvet doğar. Daha güçlü, daha çok birliktelikle, tek ses, tek yürek olan Adana hayalim vücut buluşmaya başladı. Adanalılık ruhunu, artık bu birliktelik tablosunda görüyorum. Haydi var mısınız ciddi bir lobi çalışması yapalım, bu birleşmeyi fırsat bilip, daha güçlü bir Adana’yı hep birlikte oluşturalım.