Bravo Ümit Özat

13/04/2019 21:13 2653

 

Ümit Özat Adana Demirspor ‘a imza attığında sosyal medya da başarılı olabileceğine dair bir yazı yazmıştım.

Bu yazıyı o zaman eleştirenler oldu. Ancak Ümit Özat haftalar geçtikçe takımı çok farlı bir hale getirdi. Toplamda bir mağlubiyet iki beraberlik ve beş galibiyet aldı.

Şuan Adana Demirspor son Ümraniye galibiyetiyle birlikte play-off hattında yer alıyor. Futbolcularda sonradan oyuna girenlerde dahil müthiş bir özgüven var. Mücadele güçleri son derece yüksek. Ümit Özat gelinceye kadar ışık vermeyen birçok oyuncu bugün başrolde sahne alıyor. Tüm bunlar olurken taraftar ve camia ise gelen galibiyet ve süper lig hedefiyle adeta mutluluktan uçuyor. Ayrıca Adana Demirspor ‘da golcülerin dışındaki oyuncuların da gol atıyor olması çok önemli bir kazanç zaten farkta buradan geliyor.

Adana Demirspor oyuncuya bağlı olarak değil takım olarak futbol oynuyor buda başarıyı getiriyor. Sahada ki birlik beraberlik tribündeki birlik beraberlik ve protokolde ki birlik beraberlik gerçekten takdir edilecek cinsten. Tekrar ediyorum Ümit Özat’ a kocaman tebrikler gönderiyorum kısa zamanda takımı bu seviyeye çıkartmak kolay değil ama hoca bunu başardı ve kendi kariyeri içinde ayrı bir artı sağladı.

Şimdi Ümraniye maçının daha da değerli olabilmesi için Pazartesi oynanacak Altay maçından alınacak üç puanı da yine ayrı bir önemi var. Yine dolu tribünler önünde play-off yolunda güzel bir maç ve galibiyet bizleri bekliyor. Zafer inananlarındır.