Böyle bir şey görmedim!

04/04/2019 23:11 3400

Büyükşehir Belediye Basketbol takımı seçim sonuçlarına takıldı.

U 14 Bayanlar Basketbol yarı final müsabakaları için Çanakkale’ye karayolu ile hareket eden Adana Büyükşehir U 14 Bayan basketbol takımı Çanakkale’ye varmak üzere 100 kilometre kala Adana’dan gelen talimatla geri dönmeleri istendi. Gelen talimat üzerine kafile kente varmaya 100 kilometre kala geri dönmek zorunda kaldı.

Kafilede Milli takımda oynayan pırıl pırıl çocuklarımızın olduğu takımdaki psikolojiyi düşündüğüm zaman kahroluyorum.

Ben bu işi yıllardır yapıyorum. Bu kulübün bir başkanı vardır. Kulübün bir ödeneği vardır. Deplasmanda harcanan paralar fatura karşılığı kulübe yazılır ve en fazla bir ay sonra basketbol federasyonu kulüp hesabına ödeneği yatırır.

Bu gençlerin psikolojilerini kim nasıl düzeltecek? Ben 5 kulübün başkanlığını yaptım ve 45 yıldır bu işin içerisindeyim. Böyle bir şey görmedim. 

Önce ASKİspor ile başlayan başarısız ve becerisizlikler zincirinin son halkası ise altyapı rezaleti ile sona erdi.

Hiç kimsenin buna hakkı yoktur. Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Üleger Gökhan kadar olamayan bu yöneticileri Adana Spor tarihi hiç unutmayacaktır ve hep olumsuz olarak hatırlayacaktır.

Her şeyden önce eline top dahi almamış , sporcu psikolojisini bilmeyen , sırf orada bulunsun diye siyasi görüşüne göre insan doldurulan spor tesisleri istemiyoruz. Bayan basketbolunun lokomotifi olan Adana’mızda böyle bir olayın yaşanması kara bir leke olarak spor tarihine geçmiştir.