Bolu maçından alınacak ders

27/08/2019 03:45 3869

 

Adana Demirspor ligin ikinci haftasında Bolu ile deplasmanda karşılaştı.

Açıkçası ilk haftalar zordur ve ilk haftalarda hesapta olmayan puan kayıpları olabilir. İlk haftayı Balıkesir karşısında kayıpsız geçen mavi- lacivertli takım Bolu deplasmanına ise nasıl bir kadro yapısıyla çıkacağı merak ediliyordu.

Ümit Hoca ilk maçtaki gibi orta sahayı Bolu maçında da fazla tutarak öncelikle gol yememeyi hedefledi ve bunda da başarılı oldu. Hatta ilk yarının neredeyse üçte ikisinde oyunu rakip yarı sahaya yıktı ancak gol bölgesinde ki eksikliklerin dolayı da topu çizgiden içeriye sokmadı.

İkinci yarı ise nispeten ortada geçti. Bu maç bize gösterdi ki Adana Demirspor için henüz lisansı çıkmayan İrlandalı golcüye ihtiyaç var. Bunun yanında birde yerli golcü olması ve orta sahaya da direnci yüksek bir oyuncunun monte edilmesi gerekir.

Öte yandan maç içinde yaşanan sakatlıklar da oldukça can sıktı. Kosecki ve Hamidu’ nun durumlarının ciddi olamamasını dileyelim. Adana Demirspor sakatlıklar açısından oldukça şansız. Umalım ki bundan sonra başka bir oyuncuyu daha sakatlık açısından kaybetmesin Ümit Hoca.

Adana Demirspor için içeride üç dışarıda bir puan taktiği stratejik açıdan doğru olabilir ancak her zaman evdeki hesap çarşıya uymaz. Hele ki bu ligde hiç uymaz desek yeridir. O yüzden rakibinizi formsuz yakaladığınız ilk haftalarda içerde ya da dışarıda yemeniz önemlidir. İşte bu yüzden Bolu maçını Adana Demirspor kazanabilirdi çünkü takibi hiç hazır bir görüntü vermedi.

Adana Demirspor için Bolu maçında birde kazanç vardı oda Volkan Şen. Uzun zamandır oynamayan ve sıkıntılar yaşayan Volkan Ümit Hoca ya hazır oluyorum mesajı verdi. Hazır bir Volkan Adana Demirspor için büyük kazanç. Adana Demirspor da eksik oyuncularında takıma katılmasıyla bu lig de misafir olarak maçlarını oynayacağını söyleyebiliriz. Keçiören maçı ise milli maç arası öncesi Adana Demirspor un moralini daha da yükseltecek bir maç olacaktır. Yeter ki Bolu maçından çıkarılacak derslere iyi çalışılsın.