Bizzat takip etti, gelip incelemelerde bulundu

30/12/2019 21:14 1991

Adana son 60 yılın en büyük sel felaketini yaşadı. Tam 3 bin 500'ün üzerinde ev hasar gördü... Sağanak yağışın etkisi göstermesiyle birlikte kentin kurmayları dört bir elden zararın asgariye indirmek için canla başla çalıştı. Gelişmeleri an be an Ankara'dan takip eden AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bizzat muhtarları arayarak bilgi aldı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik,  zarar gören yerlerde incelemelerde bulunmak üzere önceki gün Adana’ya geldi. AK Parti Sözcüsü Çelik, kent protokolü ile yağmurdan zarar gören Yüreğir ilçesine bağlı Şehit Erkut Akbay Mahallesi'nde oturan vatandaşları ziyaret etti, evlerde incelemelerde bulundu ve mağduriyetlerin giderileceğini söyledi. Mağdur vatandaşa, devletin şefkat eli değdi.

Karalar, işçinin yüzünü güldürdü

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde çalışanların yüzü gülüyor, nasıl gülmesin ki, 2 aylık maaş alacağı bulunan çalışanların tüm alacakları Başkan Karalar'ın talimatı ile ödendi. Böylelikle Büyükşehir çalışanı yeni yıla cebinde para ile girecek. Belki yılbaşını bir eğlence mekanında geçirmeyecek ama hiç olmaz ise, evinde ailesiyle birlikte huzurlu bir yeni yıl geçirecektir.

Atamalar devam ediyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, göreve geldikten sonra belediyenin bürokrat kesiminde yeni atamalarına devam ediyor... Seyhan Belediye Başkan aday adayları arasında olan ve halkın doktoru olarak bilinen Ahmet Adıgüzel, Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı oldu. Belediye yakın kaynaklardan edindiğim bilgilere göre yeni yıldan itibaren bir çok daire başkanlığına sürpriz isimler gelecek. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Asgari ücretlinin dağlarına kar yağdı

Yaklaşık 7 milyon çalışanı çok ama çok yakından ilgilendiren, asgari ücret belli oldu... İşveren ve Hükümetin teklifi ve oylarıyla yeni ücret 2 bin 324 TL oldu. İşçi temsilcisi Türk-İş, DİSK ve Hak-İş'inde görüşünü alarak asgari ücretin yaşam maliyeti olan 2 bin 578 TL olmasını talep ediyordu. Ancak, beklenen olmadı ve işveren ile hükümetin teklif kabul edildi. Türk-İş temsilcileri kararın açıklanmasından sonra sonuca şerh koyarak salonu terk etti. Diyeceğim o ki yine emekçinin, alın teri ile çalışanın dağına karlar yağdı. Malum, ülkemizin ekonomisi ortada, aldığı maaş ile kıt kanaat geçinen asgari ücretlinin umudu bir başka bahara kaldı.

Çimdik

Duraklarda yaşlıları görüp, transit giden Özel Halk Şoförlerini bir çimdikliyeyim dedim

Günün sözü

Gizlilik olmaksızın, gizli görev olmaz!

Reinhard GEHLEN

Günün kitabı

Osmanlı'dan günümüze Alman Gizli Servisi

Celalettin YAVUZ

Haşarı soruyor

*Son yılların en büyük felaketi atlatan Adana'nın, mağdur vatandaşların hesaplarına biner lira yatırıldığını biliyor musunuz?

*Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın yıl başı öncesi işçi alacaklarını ödediğini biliyor musunuz?

*Sel felaketinde Çukurova ilçesinin hiç bir olumsuzluk yaşamadığını biliyor musunuz?

*350 aileye yardım yapan Çukurova Belediyesinin büyük takdir topladığını biliyor musunuz?

*Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir'in, gece geç saatlerde Yüreğir'in sokaklarını tek başına dolaştığını biliyor musunuz?

*Seyhan Belediyesi'nin halk kart uygulamasına yeni yıldan itibaren başlayacağını biliyor musunuz?

*Büyükşehir Belediyesi'nde Bürokrat atamalarının devam ettiğini biliyor musunuz?

*Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 7/24 şok uygulamalara devam ettiğini biliyor musunuz?