Bizim Savaş Çokduygulu ve Adana’nın 5 Ocak Gazetesi

25/09/2019 00:32 2496

Adana’mızın nüfusunun bir elin parmakları kadar az olduğu Atatürk, Vali yolu ve Ziyapaşa bulvarı veya caddesinden başka caddesi olmadığı bu güzide şehirde fabrikaların bolca olduğu , yazlık sinemaların sularda olduğu , Köşk, Balin, Şöhretler kıraathanelerinde Adana gençliğinin toplanıp sosyal etkinlik yaptıkları , Adana Demirspor Su topu takımının yenilmez armada olduğu ve Demirspor denince Adana’nın sallandığı dönemlerden tanırım bizim SAVAŞ ÇOKDUYGULU’yu…

Şimdi Adana’nın siyasetini ve sporunu, sıcak ve gündemde tutan 5 Ocak gazetesinde beraberiz. 5 Ocak Gazetesinin köşesine sporda tecrübelerimi kaleme alıyorum. Bundan da büyük keyif alıyorum.

Savaş Çokduygulu’yu iyi ki tanımışım. Adana’nın en fazla okunan gazetelerinin içerisinde bulunan 5 Ocak Gazetesinde şantaj, tehdit ve çirkeflik asla olmaz olmazda. Çünkü Savaş Çokduygulu’nun kitabında bunlar yazmaz ve yazdırmaz.

İmparator Fatih Terim’e, Adana’ya ve Demirspor’a asla söz ettirmez. Adana’nın mutlu veya mutsuz günlerinde onu görebilirsiniz. Gazetede yazan yazarları itina ile seçer.

Bizim Savaş’ın dilinden, “İmbiyans, Mozaik, Buram Buram Adana , Şehrin Dinamikleri, Yelpaze, İyi Adanalıyım…” ifadelerini sürekli duyabilirsiniz.

İşte bu nedenle Savaş Çokduygulu gibi insanlara Adana’nın ihtiyacı vardır.

Bizler onunla bir takımız ve çok mutluyuz ve iyi ki 5 Ocak’tayız.

Adanalının Adana gibi konuşmadığı şu günlerde onunla konuşursanız Adanalıyı ve özellikle ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız.

Adana Sporunun , Siyasetinin bizim Savaş gibi köprülere ihtiyacı var.

O Adana’da ‘DENGE’dir…

Adana’nın Şalgamını , kebabını o anlatırsa daha farklı anlatır.

İyi ki seni tanımışım , iyi ki Adanalısın…

BİZİM SAVAŞ ÇOKDUYGULU…