Biz büyük bir aileyiz

16/10/2019 06:32 5547

Şehrin akil adamları, yöneticileri ve önemli isimlerini 20 kişilik dev yazar kadrosuyla kentin en nezih mekanlarında ağırlayan 5 Ocak, yaklaşık 4 saatlik bir zaman diliminde beyin fırtınası estiriyor. Artık bir Adana geleneği haline gelen kahvaltı sofralarında kentin siyasi iktisadi ve sosyal konularında yaşanan sorunlar ve çözümleriyle ilgili, çok önemli gündem maddeleri oluşuyor ve gelişme odaklı birçok ciddi veriler, 5 Ocak sayfalarında okurlarına yansıyor.

Bu  beyin fırtınaları çoğu zaman da kentimize ciddi katkılar sağlıyor. Biz büyük bir aileyiz. Adanalıların gazetesi 5 Ocak, yeni sezon öncesinde bünyesine kattığı yeni isimlerle daha da büyüdü. Mevcut yazarlarımızın her biri bir birinden değerli isimlerden oluştuğunu zaten biliyor Adanalı.

Ailemize yeni katılan isimler arasında sevgili Duygu Sedefoğlu cemiyet ve sosyal hayatın çok yakından tanıdığı, Hürriyet ekolünden gelme bir gazeteci arkadaşımız. Mehmet Uluğtürkan ise ekonomi konusunda, artık duayen denilebilecek derecede ilerlemiş, konuların tamamına hakim,  araştırmacı,  bölgenin en uzman ve tek gazetecisi. Aynı zamanda Ekonomi Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu üyesi.

Bu iki ismi kadromuzda görmek bizim için gurur verilesi oldu.

 Magazin konusunda da uzmanlaşan Halil İbrahim Harmancı ve röportajlarıyla Duygu Zengin de kadromuza dahil oldu, unutmadan onları da burada belirteyim.

Tabi Türkiye genelinde yayın yapan yaygın basın dediğimiz bir çok gazetenin, mevcut çalışan sayısı ne yazık ki artık bir elin parmaklarını geçmiyor. İçinde bulunduğumuz ekonomik şartlarda, Adanalıların gazetesi 5 Ocak'ın  böyle deneyimli, her biri alanında uzman ve 20 kişilik bir kadroyla her gün okurlarının karşısına çıkıyor olmasının takdirini de siz kıymetli okurlarımıza bırakıyoruz.

5 Ocak Gazetesinin geleneksel hale getirdiği, her yıl sezon başında kente sinerji katan ve büyük bir enerji oluşturan kahvaltılı toplantıları,  bu sezon yine ilk olarak Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile başladı. Adana Sheraton Otel’de gerçekleştirdiğimiz kahvaltılı toplantıda, kentin en büyük mülki amiri Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ı ağırladık.

5 Ocak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Savaş Çokduygulu moderatörlüğünde, Adana gündeminin değerlendirildiği beyin fırtınasında, 20 kişilik dev yazar kadrosu, haber merkezi ve spor servisi,  Vali Demirtaş’ı soru yağmuruna tuttu.

Hemen hemen herşeyi konuştuk.

Kamu yatırımlarından, Adana yeni stadına, Havaalanından, Adana’nın tanıtımından, Lezzet Festivali’nden kent sorunlarına, Suriyelilerden uyuşturucu ile mücadele konularına kadar her konunun irdelendiği toplantının ayrıntılarını, yarın sadece gazeteniz 5 Ocak’ta okuyacaksınız.

Adanalılar destek verdiği ve 5 Ocak’ı gönüllerinde ayrı bir yere koydukları sürece, kalbi bu kent için atan her bir yazarımız, çalışanımız, destekçilerimizle, huzurlarınızda sadece habercilik yapmaya, halkın doğru haber alma özgürlüğünü sağlamaya devam edeceğiz.

Yazıma başlarken de dediğim gibi;  siz kıymetli okurlarımızla birlikte,

Biz büyük bir aileyiz.