Birlik ve beraberlik üst seviyede

27/09/2021 21:36 654

İlk 11 açıklandığında düşüncem; forvet hattının neler yapabileceği idi. Kaleci Ferhat ve defans hattı elinden geleni yapar, orta saha Stamouli, Sinan ve Bjarnasson çok koşar. Bunla beraber Vargas, Balotelli ve Yunus’un etkinliği nasıl olur diye düşündüm.

Defans ve orta sahadan endişem yoktu. Ferhat kalesinde bir top dışında tehlike görmedi. Defans dikkatli. Svensson, Rassoul iyi. Samet ile Simon uyum içerisinde. Orta saha ise başta Bjarnasson (sahanın en etkili oyuncusu) Stambouli(lider) Sinan ( en çok koşan oyunculardan) müthiş oynadılar. Vargas ve Yunus çok fazla etkili olmasalar da çıkana kadar ellerinden geleni yaptılar.

Balotelli’ye ayrı bir prağraf açmak gerekir. Rakip defanslar Balotelli’yi karşısında görünce tedirgin oluyorlar. Adeta elleri ayakları dolaşıyor. Gaziantep maçında yan toplarda geri gelmesi , takım savunmasına diğer maçlara nazaran daha fazla yardım etmesi onun adına olumlu gelişmeler. Ancak benim beklentim çok daha fazlası.

Demirspor maça hırslı, kazanma arzusu ile üst seviyede başladı. Bunu da ilk dakikadan itibaren rakibe hissettirdi. Vargas, Bjarnasson ve Stambouli’nin baskısı topu bize kazandırdı. Balotelli’nin çok güzel çapraz koşusu ile Yunus ‘a alan boşaltması , Vargas’ın Yunus’a yaptığı asist şık bir golle sonuçlandı. Bu gol bizi ve takımı rahatlattı. Güvenimizde artmış oldu. İlk yarı bitine kadar , istekli ve arzulu oyun devam etti. Balotelli ofsayt pozisyonlarında biraz daha dikkatli olsaydı farkı ilk yarıda açabilirdik. Hızlı hücum yapıp rakip defansa zor anlar yaşatıyorduk ama son hamleleri iyi bitiremiyorduk.

2. Yarı Gaziantep FK, baskılı başlamayı tercih etti. 63. Dakikada Assombalonga-Vargas, Metehan-Yunus değişikliğinden sonra mükemmel bir zamanda golü bulduk. Mükemmel diyorum çünkü konuk takım ataklarını sıklaştırmıştı. Assombalonga kazandığı topu sonuna kadar götürerek Caulker’in topu kendi kalesine atmasını sağladı. Güvenimiz daha da katladı. Assombalonga ve Balotelli’nin golleri ile 4-0 gibi şahane bir skor yakaladık.

Bunla beraber taraftarı kutlamak istiyorum. Ne kadar büyük , ne kadar vefalı olduklarını (benim zamanımda da öyleydi) her zaman ki gibi gösterdiler. Onlara her güzel şey yakışır.

Demirsporlu futbolcuların maçtan önceki konuşmaları dikkatimi çekti. Bu da Stambouli’nin takım arkadaşlarına motive konuşmasıydı. Takımın birlik ve beraberlik içinde olması son derece güzel. Başarıya böyle birbirine bağlı , birbirini destekleyen isimlerle gidilir. Bunu da maç öncesinde, maç içinde ve sonunda gösterdiler. Sayın Montella’da bu görüntülere girdiğine göre birlik ve beraberlik üst seviyede. Hele hele tüm oyuncularla sarmaş dolaş olması TAKIMDAŞlığın en güzel örneği idi. Tebrikler Montella. Tebrikler Adana Demirspor.

Sevgiyle kalın.