Bir ziyaretin düşündürdükleri

21/08/2017 03:43 6011

Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş Hanfendiler, Karaisalı Kaymakamı Tolga Polat, Karaisalı Belediye Başkanı Sadettin Aslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin de hazır bulunduğu bir geziye bizde Koza Tv ekibi olarak eşlik ettik.

Kızıldağ’dan Başlayan ziyaretler Kapıkaya Kanyonu, Varda Köprüsü ve Yerköprü Mesire Alanı’ında son buldu. Sayın Vali ve diğer yetkililer vatandaşla birebir temas kurdu sorunların çözümü noktasında Vali Mahmut Demirtaş gerekli yerlere gerekli talimatları anında verdi.

Aslında gezinin asıl amacı doğa turizmi açısından da hayli zengin bir potansiyele sahip olan yörenin güzelliklerine dikkat çekmekti.

Gezerken gördük ki aslında ‘Cennet Vatanımız’ın’ her köşesinin ayrı bir güzellik taşıdığını, tarih kokan bu toprakların aslında bağrında nice doğal güzellikler barındığına bir kez daha şahitlik ettik.

O yüzden Gezimiz esnasında Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş, kentteki yayla turizminin geliştirilmesi ve bu doğal güzelliklerin çok daha fazla insanla buluşması yönündeki çalışmaları sürdüreceklerini ve bu konuda hazırlanacak projelerin destekçisi olacağı noktasında net mesaj verdi.

Bu da bu yöreye yatırım yapacak proje üretecek olanlar için iyi bir mesaj olduğu kanaatindeyim.

Aslında Bir kentin gelişmesi için birçok neden sayabiliriz. Yalnız bir kentin gelişimi için turizm ise olmazsa olmaz nedenlerden biri olarak gösterilebilir diye düşünüyorum.

Elbette ki bu noktada Sayın Valimizin girişim ve gayretleri yadsınamaz. Yalnız gerek bu gezilecek yerlerin tanıtılması ve gerekse de kamuoyunda bilinirliğinin artırılması bakımından diğer yerel dinamiklere de ayrı bir görev düştüğünü unutmamak lazım.

 

O yüzden ‘bacasız sanayi’ dediğimiz turizmin canlandırılması için el birliği ile Sayın valimizin de dediği gibi, Doğa ve Yayla Turizmi Potansiyeli En İyi Şekilde Değerlendirmelidir’