BİR PUAN ÖNEMLİ

02/12/2021 18:40 850

 

Adana Demirspor sezon başı kurduğu kaliteli kadronun yavaş yavaş meyvesini yemeye başladı. Montella’nın da doğru oyun sistemiyle takım özellikle gol yememek konusunda önemli işlere imza atıyor. Tabi bu duruma kaleci Muric’in de son dönemde kalesinde adeta devleşmesini de ekleyebiliriz. Ayrıca Yunus’un yine son dönemde oldukça verimli oynamasını da Montella’nın sadece kendisini sadece bir kenar oyuncusu olarak oynatmayıp golcü oyuncuların etrafında gezdirmesine de bağlayabiliriz.

Son dönem de sakatlıktan çıkan ve form tutmaya başlayan Akintola’nın da fark yaratmaya başladığını söyleyebiliriz. Sürekli 11’de forma giyen ya da sonradan oyuna giren diğer oyuncuların olumlu performanslarını teker teker saymaya gerek bile yok. Bazı maçlarda bu performanslar düşük kalabilir buda gaye normal.

Kasımpaşa maçı özelinde konuşacak olursak Montella’nın bu maça özel kadro derinliği sıkıntısı yaşadığı bir gerçek çünkü hoca nerdeyse her maç oyuna 60. dakikalarda müdahale ederken eksik ve cezalı oyuncularında olmasıyla fazla oyuncu değişikliğine gidemedi. Ayrıca gol yollarında yine Balotell’ nin eksikliği hissedildi. Sonuç olarak golsüz biten bir Naci geride bıraktı Adana Demirspor ancak bu alınan bir puanda çok değerli zaten bu ligde sürekli galip gelinecek diye bir kural yok.

Montella geldiği günden bugüne takıma bir sistem oturttu oyunda gidişata görede bu sisteme çok güzel müdahale ediyor. Adana Demirspor ligde şuan hedeflediği yerde hatta Avrupa Kupalarına katılma yolunda rakipleriyle arasında fazla bir puan farkı yok böyle giderse devre arasında yukarı hedefi doğrultusunda takviyeler yapılır o zaman çok başka şeyler yazar yada konuşuruz.Yolun açık olsun mavi şimşek.