Bir operasyon da Re‘çete’ cilere!

22/02/2021 23:42 7244

Adana Emniyet Müdürlüğü usulsüz reçete yazılarak haksız kazanç temin ettikleri belirlenen doktorlar, eczacılar ve aralarında bir sağlık müdür yardımcısının da bulunduğu 46 kişiye geçtiğimiz Cuma günü bir operasyon düzenledi. Adana merkezli bu işin içinde 11 il de vardı. Öyle bir ÇETE kurmuşlar ki!

Bu çetenin kendi arasında yaptığı para transferi dudak uçuklatacak cinsten. Hep garip gurebanın üzerinden milyonlarla oynamışlar.

Tabi bu operasyonda başta Adana Valimiz Süleyman Elban olmak üzere, Adana Emniyet Müdürümüz Doğan İnci ve İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nacar’ın büyük emekleri var.

 

Anlayacağınız Adana Emniyeti hainlere Reçeteyi yazdı..!

 

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, sağlık sektöründe Nitelikli Dolandırıcılık, Rüşvet ve Resmi Belgede Sahtecilik suçlarına karışan bu kişilere yönelik, tam 6 ay boyunca bu çeteyi çökertmek için gece gündüz demeden çalışmış.

Bu çetede usulsüz reçete yazımı var, Kamu zararı var, vicdanları yaralayan haksız kazanç var, kanser hastalarının tedavisi için kullanılması gereken ilaçları hastalar için kullanmayıp başka ülkelere pazarlama var, yeşil reçeteye tabi uyuşturucu özelliği olan ilaçlarıreçetesiz satarak uyuşturucu madde ticareti yapmışlar.Faturasız ve reçetesiz ilaçların piyasa değeri milyonlarca lira…

Be hey vicdansızlar, be hey kuldan utanmaz Allah’tan korkmazlar! Yazıklar olsun.Gerçekten hasta insanların günahı ve ailelerinin ahı üzerinizde. Bu kabahatleri işleyenlerin suçu Vatan Hainliği ile eşdeğer bana göre.

Uyuşturucu çeteleri çökertiliyor. Tefeci operasyonu ile ekonomik olarak zorda olan insanların üzerine çöken çeteler çökertiliyor.Karayusuflu’da Tarım Kredi Kooperatifinde 1 milyonluk vurgun çetesi çökertildi. Karataş’ta hazine arazilerinin rüşvet karşılığı usulsüz olarak satışını gerçekleştiren çeteye karşı da operasyon düzenlendi. Bu anlattıklarım kentteki operasyonlardansadece biriki tanesi…
Bun günden önce olduğu gibi, bu günden sonra da, Adana’da haksız kazanç elde eden, devleti zarara uğratan, insanların malına mülküne çöken herkes, ayağını denk alsın.

Adana’da artık kamu kurumlarında devleti zarara uğratan, yanlış işler içerisinde olan herkes, tek tek değil, toptan temizleniyor.
Adana’da Kamu kurum ve kuruluşları toptan temizleniyor.

Bunda Adana Valisi Süleyman Elban ve Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci’nin büyük çabaları var. Valimiz ve Emniyet Müdürümüzün, insanların vicdanlarını kanatan bu hainlerin, bu kentten, bu toplumdan temizlenmesi adına gösterdikleri kararlılık ve gayret, tüm Adanalılar tarafından takdirle karşılanıyor. Bize de son söz olarak şunu demek kalıyor;

 

Artık Adana her yönüyle temizleniyor.