Bir kap sıcak yemek, bir güler yüz

14/10/2019 06:57 2621

Sarıçam Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam ediyor. Yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen muhtaç ailelere, her gün sıcak yemeklerinin evlerine kadar götürülüyor. Belediye toplamda 148 hanede 400 kişiyi doyuruyor. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, sosyal belediyeciliğin gereği olarak bu uygulamayı göreve geldiklerinden kısa bir süre sonra başlattı. Yaşlı ve bakıma muhtaç, yemek yapacak durumları olmayan ailelere evlerine kadar servisle sıcak yemek hem de her gün hem de 3 çeşit… Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, aldığınız dualar yeter size.. Bir dua da benden…  Allah razı olsun.
 

Zeydan Başkan zor durumda!

 

 

Karikatür: Hakan KOK

 

 

 

Bir türlü geliştirmiyor ve gelişemiyoruz!

Şehir içinde özellikle bulvarlarda, çok hızlı araba kullanıyorlar bazı gençler. Gereksiz zik-zak yapmalar yani makas atmalar, trafiği tehlikeye sokmalar, kırmızı ışıkta geçmeler…  Bu nedir kardeşim ya.  Toplumsal bir sabırsızlık var sürücü camiasında. Zaten dolmuş ve otobüs sürücülerine artık bir şey demiyorum. Ne söylesek, trafik ekipleri ne yaptırım uygulasa, maalesef boş! Adamlar tınlamıyor…

Oturduğumuz kafeye her an bir sürücü dalabilir. Hepimiz Allaha emanet yaşıyoruz. Yayaya öncelik de yok bu memlekette. Herkeste bir vurdumduymazlık, bir acelecilik, bir sabırsızlık…  Araç kullanırken telefonla konuşmalar.. Kaldırıma park etmeler.. Bir türlü geliştirmiyor ve gelişemiyoruz. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri her gün onlarca uygulama yapıyor, hatta yayaya yol vermeyen sürücülere; deneyimlesinler diye yaya geçidinden karşıdan karşıya geçmeleri sağlanıp yol verilmemesi nasıl bir duyguymuş yaşatılıyor ama yine nafile.

 

 

 

 

 

Günün sözü

 

Yaşam, çok zalim bir öğretmendir. Önce sınav yapar, sonra dersi verir. André Gide

Günün kitabı

 

 KALKINMANIN FİNANSMANI

 

Yazar:   Dr. Ergül HALİSÇELİK

 

Günün ismi

 

Ç.Ü Rektörü Prof.Dr. Mustafa KİBAR

Çimdik

Bakanlığın açıkladığı gıda hilesi yapanlara: Asla yemediğiniz bir şeyi başkasına yedirmeyin. Allah burnunuzdan fitil fitil getirir de farkına bile varamazsınız. Üç kuruş para için insanların sağlığıyla oynamayın..!

 

Haşarı soruyor

 

-Başkan Erdoğan’ın “Rejim teröriste karşı ayakta duramıyor, biz de Adana Mutabakatı'na dayanarak girdik. Bizim Suriye'ye girme nedenimiz bu” dediğini biliyor musunuz?

 

- Adana Ticaret Odası tarafından Çukurova Kalkınma Ajansı’nın 2018 yılı Üretim ve Çevre Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında kurulan “Ayakkabı ve Moda Tasarım Merkezi” nin Ekim ayı içerisinde faaliyete geçeceğini biliyor musunuz?

 

-Bu yıl 5’incisi düzenlenen, Dünya Dans Sporu Federasyonu (WDSF) Adana Open Zafer Kupası Dans Sporu Yarışması’nın, Adana ASKİ Atatürk Spor Salonu’nda, 19 ülkenin katılımıyla gerçekleştirildiğini biliyor musunuz?

 

-ÇGC seçimleri yaklaştıkça herkesin hareketlenmeye başladığını biliyor musunuz?

 

-Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda mücadele eden milli sporcumuz  Busenaz Sürmeneli’nin  finalde Çinli rakibini yenerek Dünya Şampiyonu olduğunu biliyor musunuz?

 

-Çukurova Belediyesi’nin Danışma Kurulu’nun yeni dönemin ilk toplantısını yaptığını biliyor musunuz?

 

-Yüreğir ilçesi Karacaoğlan Mahallesi’nde doğal gaz sevinci yaşandığını biliyor musunuz?