BİR İHTİMAL DAHA VAR

14/05/2019 23:09 4804

Ne güzel bir şarkıdır bir ihtimal daha var diye başlar evet Adana Demirspor için bu sezonun sonuna geldik ve ilk altı adına bir ihtimal daha var. Geçen yazımda da bahsetmiştim Adana Demirspor’un olduğu yerde her zaman umut vardır. Bu umut çok küçükte olsa büyükte olsa vardır. Bu hafta Altınordu’nun beklediğimiz puan kaybı gelmedi. Ama gelecek hafta hiç belli olmaz Giresun’a puan kaybedebilirmi bekleyip göreceğiz ama öncelikle bu hafta süper lige çıkmayı garantileyen Gençlerbirliği’ni yenmek şart.

Yani ne olacaksa artık son hafta olacak Gazişehir’in Karabük’e puan kaybetme olasılığı neredeyse bana göre yok gibi. Şuan en yakın beklenti Altınordu’nun puan kaybı olmalı. Ümit Özat Hoca’da son saliseye kadar iddialarını sürdürecekleri konusunda netti. O halde bizlere düşen beklentiyi çok yukarılarda tutmadan önce Gençlerbirliği galibiyetini almak ardından da Altırordu’nun puan kaybını beklemek.

Bu haftaki Balıkesir maçına değinmiyorum bile çünkü bence akıllar da diğer maçların sonuçları vardı her iki takımda sonucu kabul eder bir oyun oynadılar. Böyle olunca Adana Demirspor adına üç puan kaçınılmaz oldu. Bu maçla birlikte Adana Demirspor kendi sahasındaki normal sezon maç periyodunu da kapatmış oldu.

Diyelim ki sonuçlar son hafta Adana Demirspor’un istediği gibi olmadı artık bu sezon acısıyla tatlısıyla geride kalır. Zaten kulübün Başkan ve yönetimle alakalı hiçbir sıkıntısı yok. Teknik Direktörle de yeni sezon için devam kararı alındı önemli oyuncuların çoğu ile sözleşmeler devam ediyor. Yani Adana Demirspor bir sonraki sezona hiç olmadığı kadar sorunsuz bir şekilde başlar yapılacak olan önemli nokta transferlerle de önüne de direk süper lige çıkıma hedefini koyar. Bu yüzden sezon her açıdan Adana Demirspor için olumlu sonuçlanacaktır.

Şimdi Adana Demirspor için ilk hedef bu hafta sonu oynanacak normal sezonun son maçında Gençlerbirliği’ni yenmek ve ilk altı için Altınordu’nun Giresun deplasmanında puan kaybını beklemek olacak.