BİLİNÇALTI

18/02/2020 20:38 539

Bilinçaltı, olumlama, hipnoz, telkin, meditasyon, nefes terapisi… bu yollardayım bugünlerde… Cem Yılmaz’ın gösterilerinde dalga geçtiği gibi evrene mektup yazmıyorum ama… aslında da yazıyorum. Bilinçaltımızın nasıl bizim için çalıştığını ve bilinçli zihnimizin inandığı ve söylediği her şeye nasıl riayet ederek bizim isteklerimiz doğrultusunda harekete geçtiğini deneyimlemeye çalışıyorum.

Yüzyıllardır konu ile ilgilenen bilim adamları, psikologlar, psikiyatrlar, nörologlar, din adamları, şifacılar bu teknikleri kullanarak mucizeler yaratmayı başarmışlar. Tıp buna plesoba etkisi diyor. Ama tam da plesoba denemez. Duaların gücü de bu etkinin merkezinde ama tek başına dualar ile de açıklanamıyor. Hipnotik bir haldeyken kendimiz veya bir başkası tarafından bilinçaltımıza verilen bilinçli telkinde diyebiliriz. Ya da olumlamanın gücünü de kullanıyor olabiliriz. Uyumadan önce hayatımıza çekmek istediğimiz şeylerin imgelemesini de yapıyor olabiliriz. Atom altı parçacıklardan bütüne her şey bizim ve bütünün hayrına birlikte işler de diyebiliriz. Ama ne dersek diyelim, hangi yöntemi kullanırsak kullanalım, hangi dine mensup olursak olalım, telkinle veya dualarımızla bilinçaltına ulaşmayı sağlamak diyebiliriz işleyişe sonuçta. En son okuduğum     ‘Bilinçaltının Gücü’ kitabında Joseph Murphy çok güzel özetlemiş evrenin yasalarını ve işleyişini. Farkında olmadan dualar aracılığı ile yıllardır uyguladığım bu yöntemleri artık daha bilinçli bir şekilde metodolojik olarak da uygulayarak hayatıma mucizeleri çekebilmeyi deneyimleyebiliyorum. Önce bilinçli zihin ile inanmak sonra bilinçaltına direktif vermek ve gerisini evrene bırakmak. Yani önce bilinçli zihniniz ile bir tohum ekeceksiniz ve sonra da her gün sulayacaksınız ve hayatınıza sağlık, güzellik, mutluluk ne isterseniz akmaya başlayacak ve siz bu mucizeleri deneyimleyeceksiniz emin olun. Ben deneyimledim ve deneyimliyorum. Benim ve bütünün hayrına olan herşeyi hayatıma çekmeye devam ediyorum. Duaların, düşüncelerin, olumlamaların, telkinlerin ve bilinçaltının gücü ve Allah’ın izni ile…

İgilenenlere Joseph Murphy’nin konu ile ilgili kitabı ‘Bilinçaltının Gücü’nü okumanızı tavsiye ederim.

Her şey gönlünüzce, her şey gönlümüzce olsun…

Not: Araştırmacılar dünyada bu konularla ilgilenenlerin sayısı belli bir yüzdeye ulaşınca dünya barışının geleceği görüşündeler. Neden olmasın? İmkansız imkansız değildir, ya da imkansız imkansızdır.