BEŞOCAK AİLESİNDE OLMAK

23/10/2018 04:33 3372

 

Elbette benim için büyük bir onurdur, gururdur. Beşocak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sevgili Savaş Çokduygulu’nun, Beşocak Ailesi’yle birlikte yaklaşık 20 yıldır Çukurova’nın ve Bölge’nin markası haline getirdiği, dürüst gazetecilik ve basın yayın ilkeleri ile örnek ve özgün bir tavır sergileyen, tarafsız çizgisinden şaşmayan, doğruları söyleyen ve arayan bir gazetede yazmak her yazar ve araştırmacı için bir gururdur. Bu gururu bana yaşattıkları ve Beşocak Ailesi’ne beni de davet ettikleri için Sayın Savaş Çokduygulu’nun şahsında tüm aile üyelerine en içten teşekkürlerimi sunarım.

Siz Sevgili Hemşehri’lerim ile ülke gündemine ilişkin, siyaset, kentleşme, çevre ve yerel yönetimler gibi farklı konuları değerlendirmek üzere bu köşede buluşmak benim için ayrı bir mutluluk olacaktır. Adana için, Çukurova için, Ülke için en doğruları araştırıp yazmak, değerlendirme ve çözüm önerileri sunmak, bağcıyı dövmek yerine üzüm yemek temel gayemiz olacaktır bu köşede. Bilim de konuşacağız, sosyal konuları da gündeme taşıyıp farkındalık yaratacağız, yerel kaynaklarımıza sahip çıkarak kentimizin ekonomisini de canlandıracak yerel yönetim politikalarının da takipçisi olacağız sizlerle bu köşede, çevreye de sahip çıkacağız, toprağa da, suya da, kadın haklarını da savunacağız, çocuk haklarını da, engelsiz yaşama da vurgu yapacağız engellilerimiz için,hayvan haklarını da unutmayacağız. Hayata, yaşama dair, bu gezegende yaşama hakkı olan tüm canlılara dair sorumluluğumuzu hep alacağız, hep hatırlatacağız. Sosyal devlet anlayışının ve Atatürk ilkelerinin yılmaz savunucusu olacağız.

Bilimsel, akılcı doğruları yazıp, doğruları konuşacağız; ülkeye dair, bölgeye dair, Adana’ya dair. Mutlu bir dünya, huzurlu bir toplum, aydınlık bir gelecek için yazacağız bu köşede. Yazılarımızda temel felsefemiz insanca yaşam olacak. Yaradan’ın yarattığı tüm canlıları da, doğayı da, gözeterek, koruyarak çevre duyarlı sürdürülebilirlik temel ilkesi ile kent, kentleşme, çevre, enerji, kalkınma, tarım, sanayi ve kalkınma diyeceğiz son tahlilde. Biz insandan yana olacağız, savunmasız tüm canlılardan ve hayvanlardan yana olacağız tüm yazılarımızda. Biz vatanın her karış toprağında adaletten yana olacağız söylemlerimizle. Sevdiyseniz ilkelerimizi, her hafta beklerim köşemize sevgiyle dertleşmeye… Sağlıcakla kalın, sevgiyle olun.