Beraberliğe abone olduk

12/10/2022 21:59 633

 

Adanaspor ligin 8.haftasında konuk ettiği Bandırmaspor ile 1-1 berabere kaldı…

Önder hoca maça farklı 11 ile başladı. Savunmada Evren-Yiğithan değişikliği orta saha da İbrahim Aksu’nun oynaması geçen haftadan farklı olarak öne çıkan unsurlardı. Maçın geneline bakarsak Adanaspor vasat bir mücadele ve oyun sergiledi.1 Puanı aldığına sevinmeli. Maçın en iyi oyuncusu kalemiz Hasan’dı. Yüzde yüz 4-5 pozisyon çıkardı. Savunma ve orta saha hattımız maalesef yine dökülüyor. Top rakibe geçtiğinde bütün takım topun gerisine geçip savunma yapmadıkça bu takım her takımdan gol yemeye devam edecektir.

Orta saha da İbrahim tercihi maalesef olumlu olmadı ve hoca 35.dakikada  çıkardı ama en azından ilk yarıyı bitirmesini beklemeliydi. Bu konuda hata yaptı hoca.  Sarı kartı olsa bile beklemeliydi. Hakkı’nın sağbek oynaması alışılır bir durum değil. Nitekim o bölgede sırıtıyordu ve hoca onu orta sahaya aldı ama orta sahada da hem Hakan hem Hakkı yalnız kaldıkları için orta saha tamamen Bandırmaspor’un eline geçti.

Koca 90 dakika boyunca bir tane pozisyonumuz vardı onda da Tetteh bu takımın oyuncusu değil. Maalesef yine kendisi gibi oynadı ve takıma hiçbir katkı veremedi. Ne hücum ne de savunma anlamında iki kanat oyuncumuzda üretken olamadı. İleride Jallow tipik forvetten daha çok bir kanat oyuncusu gibi sürekli sola kaçtı. Asıl yeri olan forvet hep boş kaldı. Üretken bir orta sahamız ne yazık ki yok.

Adanaspor takımı oyuncu profiline göre hücum oynayacak bir takım değil. Bütün takım savunma yaparak birlikte hareket ederek beraber hücum yapıp beraber savunma yapmak zorunda. Takımın mücadele gücü hala istenen seviyede değil. Rakibi bozan ısıran oyuncu sayısı çok az. Bu ligde koşmazsan mücadele etmezsen galip gelme şansın zor. O yüzden Önder hoca bu takıma önce savunma yapmayı beraber hareket etmeyi ve takım olma ruhunu aşılarsa başarılı olur aksi halde bu takım alt sıralardan kurtulamaz…