BENCE ZEYDAN KARALAR ZORLUKLARI AŞAR

26/08/2019 20:52 1542

  09.10.2016 Tarihli  ‘’ADANA’ DA BELEDİYE HİZMETLERİ’’ adlı makalede özetle şunlar şöylemişim.

            ‘’İldeki tüm belediyeler Adana’ya çağdaş bir görünüm verme çabası içindeler. Mezarlıklar bakımlı , cemevi , taziye evi, emekliler evi olumlu işler . ama trafik ve park sorunu ciddi boyutlarda .

            Geniş bir veya birkaç tane şehir meydanımız yok. Ayrıca sıcak geçen Adana’da klimalı pazarlar da lazım.

            Galeriya nın , merkez otogarın kötü görünümü yakışmıyor Adana’ya. Şehirde sığınaklar yok. Metronun perişan hali ortada. Teretuvarların otolar ve dükkanlar tarafından işgali , kurallara uymayan , bisiklet , motorsiklet , dolmuş ve oto sürücülerin tutumları. Yaya geçitlerinde yayalara hala öncelik tanımayan sürücüler.

            Dükkanlardan , otolardan yükselen yüksek sesli müzik , cep telefonlarıyla yüksek sesle konuşanlar , argolu, küfürlü sözler eden kız-erkek öğrenciler .

            Sokakları kirleten sigara izmaritleri , kutular, şişeler, kağıtlar, yemek artıkları, çöp torbaları ve köpek kakaları. Bunlar, birlikte yaşama kültürümüzün eksikliğinden. ‘’

            Sayın Karalar ; Mart 2019’daki seçimde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı büyük bir oy farkıyla kazandınız. Kutlanacak büyük bir başarı ama , belediye meclisinde çoğunluk Ak parti ve MHP İttifakında. Bu da sizin için büyük bir engel , Adana için de kayıp.

            Çok borçlu bir belediye devraldınız. Zarar eden  ve borcu hala ödenmeyen metroyu da , hükümet satın almadı. Devlet Bahçeli köprüsü de bitirilmiş değil.

            Belediyenizde görevi ve işi olmadığı halde, bankamatikten para çeken çok kişiyi , saf dışı ettiniz. Bu icraatınıza karşı , MHP den tepkiler sürüyor ve işleriniz baltalanıyor.

            Sadece işlerine bakan , MHP militanı ve partizanı olmayanları yerinde bırakırsanız , sorun bir ölçüde çözülür. Karar ve takdir sizin.

            Yönetimde şeffaflığı , dürüstlüğü ilke edinen sayın Zeydan Karalar’ ın  bu zorlukları yeneceğine inanıyorum.

            Son söz olarak diyorum ki; ‘’ Bence Zeydan Karalar , zorlukları aşar.