BENCE VALİ ADANA’LI

11/12/2017 22:54 6757

Öncelikle Sayın Mahmut Demirtaş’a 5 Ocak ailesine ayırdığı yaklaşık yarım gün için gazetem ve kendi adıma bir kez daha teşekkür etmek isterim.

            Malum, hafta sonları tatil modu biraz insanın enerjisini düşürüyor. Doğal olarak tam da bu noktadayken Sayın Valinin, toplantı salonuna girişiyle düşen enerjimiz yukarı doğru çıktı. Bunu en azından kendi adıma söyleyebilirim.

Savaş Çokduygulu’nun ‘’Arkadaşlar Valimizle Adana konulu beyin fırtınamıza başlıyoruz.’’ Anonsuyla başlayan sorular, Sayın Demirtaş’ın verdiği ikna edici cevaplar dinleyenlerin rahat algılayacağı anlatım üslubu her şeyden önce bir Adana’lı olarak bizlerin de yüreklerine umut serpti.

Adana’nın yarınlarına umutla bakmamıza katkı koydu. Siyasetten sanata, kentin sosyoekonomik yapısından tutun, akla gelen her konuda  Adanalı’yı her yönüyle analiz etmiş bir vali, gerçekten de heyecan verici sonra bir ara Vali Beyin 1965 yılında Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesi’nde değil de, Adana’nın Seyhan İlçesi’nde doğmuş olduğunu düşünmekten kendimi alamadım. Bu tabi işin esprisi, şunu söylemeliyim ki uzun yıllardır bu kentte yaşayan biri olarak  işi, gücü, düşüncesi Adana olan il yöneticilerimizi liste başına koymak doğru olur kanaatindeyim.

Sayın Demirtaş’ın kentin gelişmiş bölgelerinden, çok gelişmemiş bölgelerine, sosyo ekonomik açıdan nasıl geliştiririz, bir adım daha nasıl ileriye götürürüz gayretleri insanda Valinin Adanalı olduğu düşüncesine itiyor. Bundan dolayıdır ki biraz da espri olsun düşüncesiyle yazı başlığım okuyanlara da bir tebessüm oluşturacak biraz da hak vereceklerdir.

Sayın Vali Mahmut Demirtaş’a çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyorum, Adana Valiliği’mizin ve Adana Valimizin bir kez daha yanında olduğumuzu belirtmek isterim.

                                                                                                               Tamer GÖZÜDELİ