Belediye başkanlarına sert uyarı!

29/04/2019 02:38 3464

AK Parti’nin Kızılcahamam kampı dün, “Genel İstişare ve Değerlendirme Toplantısı” ile devam etti. AK Parti'nin Kızılcahamam kampında neler konuşulduğuna gelince, AK Parti'nin Kızılcahamam'da 28. istişare ve değerlendirme kampında, 31 Mart yerel seçim sonuçları masaya yatırıldı. 4 önemli isim yeni seçilen belediye başkanları ile il ve ilçe teşkilat başkanlarına sunum yaptı. Peki, o sunumlarda neler gündeme geldi? Bu sorunun yanıtını ana haber bültenlerinde az çok öğreneceksiniz asıl önemli konu şu; kampta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediye başkanlarını çok sert uyardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyükşehir belediye başkanlarıyla bir araya geldi. AK Parti'nin Kızılcahamamkampında, 31 Mart seçimi ve önümüzdeki dönem yol haritası ele alındı. Belediye başkanlarına "Halktan kopmayın. Kibirden uzak durun. Halk ile aranıza koruma kalkanı koymayın. Telefonlarınızı 24 saat açık tutun. Gösterişten uzak durun. Çok sayıda koruma aracıyla gezmeyin" uyarıları yaptı.

 

Büyükşehir’e son gelişmeler…

Zeydan Karalar’ın seçimi kazanmasının ardından yaptığı ilk atamalardan biri, ASKİ Genel Müdürlüğü’ne Kadir Küreksiz, ikinci atama ise Adana Büyükşehir Belediyesinin Genel Sekreterlik görevine Akademisyen olan Dr. Ergül Halisçelik oldu. Doktor Rıza Mete’ye yeni bir görev verildi. Dr.Mete, Adana Büyükşehir Belediyesi’nde Sağlık Daire Başkanlığı görevine getirildi. Avukat Türken Eşli ise genel sekreter yardımcılığı görevine getirilecek. Genel sekter yardımcılarından biri ise Sayıştay müfettişliği yapan bir isim olacak. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği görevine Sertaç Durak ve İsmet Yüksel getirildi. Bu atamalar, Başkan Karalar'ın liyakate verdiği önemi de gösteriyor. Çünkü atanan kişiler, başarılı ve liyakatli isimler. Bu arada Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Halil Avşar'ın kurumla ilişkisinin kesildiği ve Avşar'ın Kaymakam kadrosunda bulunduğu için İçişleri Bakanlığı'na iadesi için gerekli yazışmaların yapıldığını öğrendik. Eskiden sadece Kurban ve Ramazan bayramı tatillerinde yani dini tatillerde ücretsiz olan ulaşım (Büyükşehir Belediye otobüsleri ve metro), artık Milli bayramlarda da ücretsiz. Tebrik ediyoruz.

 

Ramazan başlıyor

Bırakın şu lüks sofraları vatandaşla birlikte açın iftarınızı. Ramazan Saygılı’yı örnek alın biraz. Bakın her gün bir mahallede, iftarını vatandaşlarla birlikte açıyor, ondan sonra devletle vatandaşı her yıl Geleneksel hale gelen Taşköprü iftarında buluşturuyor.Siz de artık şu lüks sofralardan vazgeçin Ramazan ayının ruhuna ve maneviyatına uygun iftarlar tertip edin olmaz mı ?

 

Seyhan Zabıtası işbaşında

Vatandaşların sağlığı her şeyden önemli tabi. Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürü Ercan Kandemir, ekibi ile Mirzaçelebi Mahallesi’nde bulunan Suriyeli göçmenlerin kaçak kesip sağlıksız ortamda sakladığı ve kanuna aykırı satışı yapılan tavukların saklandığı depoları inceliyor, bu noktalara hızla denetim yapıyor, gerekli işlemleri de tutanaklarla gerçekleştiriyor. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyorsan, buranın ekmeğini yiyor, suyunu içiyorsan buranın kanunlarına riayet edeceksin. Bu çalışmalarından ötürü Zabıta Müdürü Ercan Kandemir ve ekibini kutlamak gerek. Öte yandan bu çalışmalarda zabıtaya destek olan Kasaplar Esnaf Odası’nı da kendi esnafına sahip çıktığı için kocaman alkışlıyorum.


Çimdik

İt ürür kervan yürür

 

Haşarı soruyor

-Vali Demirtaş’ın Çukurova Uluslararası Öğrenci Derneği (ÇUDER) tarafından bu yıl 12.si düzenlenen "Uluslararası Öğrenci Buluşması” etkinliğine katıldığını biliyor musunuz?

-Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın Seyhan’da Merkeze uzak Mahallelerde Gökçeler (Gerdan), Gölbaşı, Küçük Çıldırım, Köylüoğlu ve Çaputçu’da, Seyhanlı vatandaşlarla bir araya gelerek kırsal kalkınma hamlesi başlattığını biliyor musunuz?

-CHP Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Uğur Sayılkan’ın herkes tarafından sevildiğini biliyor musunuz?

-Yüreğir Belediyesi’ne mevsimlik müteahhit işçisi statüsünde alınacak 120 kişinin isimlerinin kimler olduğunu biliyor musunuz?

- Boğaziçi Üniversitesi'nde Hamza AndreasTzortzis isimli biri bu ülkenin kurucu iradesine, milli mücadele kahramanlarına, cumhuriyet uğruna hayatlarını feda etmiş sayısız şehidimize, dünümüze ve bugünümüze hakaretler ediyor. Öğrenciler ise destek çıkıyor ve alkışlıyor. Burada öğrencilerin neyin kafasını yaşadığını ve nasıl böyle bir haini alkışladığını ben bilmiyorum, siz biliyor musunuz?

-Uyuşturucu ile mücadele eylem planı kapsamında Karataş Belediyesi ekiplerinin metruk binaların yıkımına başladığını biliyor musunuz?

-TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Veteriner Hekimler Odası Adana Şubesi, Tarım Orkam-Sen ve Ziraatçiler Derneği’nin, birlikte “Tarımda Milli Birlik Projesi” konulu basın açıklaması yapacağını biliyor musunuz?

- 1 Mayıs öncesinde işçiler ne istiyor? Meydanlara hangi talepleri taşıyacaklar? Kıdem tazminatı ne olacak?” sorularının yanıtını bilen biri var mı biliyor musunuz?

 

Günün İsmi

M. Sertaç Durak

 

Günün Sözü

"Basiret sahibi bir kimse duyduğunda düşünen; baktığında (hakikatleri) gören ve ibretlerden öğüt alabilen kimsedir." Hz.Ali

 

Günün Kitabı

GÖR BENİ

Yazar: Azra KOHEN