BB Adana Basket toparlanacak

05/11/2019 04:26 4738

 

Büyükşehir Adana Basketbol  bayan basketbol takımı bu hafta Adana’da kaybettiği Kayseri Bellona maçının yarasını sarmaya çalışacak. 
Adana’daki ikinci maçını da kaybeden Adana Basketbol takımı  ligden hemen hemen düşmesi kesinleşen Samsun Canik takımını deplasmanda yenmişti. 
Bu hafta Fenerbahçe, Ankara’da güçlü Ormanspor’u yendi. Beşiktaş İstanbul’da hedef maçı olan Çankaya karşılaşmasını kaybederek avantaj kaybetti. Botaş, Canik Belediyesi’ni kolay geçti. Hatay Belediye İzmit’i yenerken  bi hayli terledi. Çukurova evinde Galatasaray’a kaybetti. 
Bu sonuçlarla Fenerbahçe, Hatay, Orman, Elazığ takımları ligde üst sıralarda yer alırken, Mersin büyükşehir’den sonra Samsun Canik lige havul atacak ikinci takım oldu. Çankaya, Beşiktaş’ı İstanbul’da yenerek avantaj elde etti. Adana Basketbol’un Çankaya ve Beşiktaş ile oynayacağı 4 müsabakada bence çok önem taşıyor.
Bu hafta Ankara’da Çankaya ile oynayacak Adana ekibi kazanırsa rahat bir nefes alacak ve diğer maçlara daha bir güvenli bakacak. Özellikle savunmadaki  gayret bence çok önemli. Hücumda Babkine haricinde şut sokabilen bir Türk oyuncu şart. Sera, Nihan gibi oyunculardan bir şutör çıkarmak takımın kimyasını da değiştirecektir. 
Çok az taraftarın izlediği Kayseri maçından sonra buna da bir çare bulmak bence şart. Taşıma seyirci haricinde  bu spordan anlayıp müsabakaya gelecek insanları buralara getirmek önemli. Bu nasıl olur bilemem ama o Menderes salonundaki  ambiyans şart. 
Bu hafta takımımız için çok önemli Çankaya müsabakasını kazanarak rahat bir nefes alalım.