BB Adana Basket iyi savunma yapmalı

04/11/2019 20:38 4162

Müsabakayı kazanmak için öncelikle iyi savunma yapmalısın. Hücumda ne kadar iyi olsan da tuttuğun yani savunduğun oyuncu senden fazla atarsa başarısız olursun.

Adana Basketbol takımının hedef maçlarından biri olan Bellona Kayseri takımı mütevazı bir görüntüde lige başladı. Oyun kurucuları Ayşegül Günay ile iyi basketbol oynayan Kayseri takımı boyalı bölgede Adana Basketbolun savunma yapmasından dolayı hemen hemen tüm skorunu buradan üretti. İvankoviç, basketbol hayatında belki de bu kadar rahat oynamamıştır. Attığı 17 sayı ile yıldızlaşırken yine Burke, boyalı bölgeden rakip çemberlere 29 sayı atarak en değerli oyuncu oldu. Barbee 1 periyot kenarda olmasına rağmen 20 sayı üretti.

Adana Basketbol takımı özellikle ikinci topları alamadığı için bolca çember altı sayı yedi. Burke, İvankoviç’in tüm skorları buradan özellikle girmeyen topları ribaunt yaparak tamamladılar. Adams 27 sayı üretirken, savunması hiç yok denecek kadar azdı. Sera, müsabaka başında biraz gözüküp sonra kaybolurken, Sade Prince vasattı. Babkina, zaman zaman takımı ateşleyecek işler yaptıysa da oda yetmedi.

Bence bu takımın çokça savunma çalışması yapması şart. Mehmet Özkan kardeşimin işi çok zor. Zira, Danelle Adams’ın vites büyütmesi şart. Çünkü her maçı adeta ikinci viteste oynuyor. Başarısız hücumda geriye ağır dönerse Büyükşehir Adana Basketbol sıkıntı yaşar.

Atılan dış şutların haricinde girmeyen tüm topların sayı olması savunma zaafını da açıkça göstermektedir. Rakibin hücum ribaundu almaması için çaba çok önemli olduğu kadar basketbolun savunmadaki en önemli silahı savunma ribauntdur.

Sözün özü bir hedef müsabakası kaybedilmiştir. Ancak daha çok müsabaka var. Çok çalışılarak mutlaka telafi edilmelidir.