Basketbolda Kurtuluş Reçetesi…

04/12/2020 20:57 7712

1980-2008 tarihleri arasında bir çok genç, yıldız, Türkiye şampiyonalarında görevli (antrenör, federasyon temsilcisi , hakem) olarak görev aldım. Bu yıllar arasında oynanan altyapı turnuvalarında deyim yerindeyse ‘deve dişi’ gibi hocalar takımların başında görev yaparlardı.

İzmir’den İlhan Talas, Urla’dan Erkan Berkuvan, Ankara TED Koleji’nden Ali Kavaklıoğlu, Ceyhun Yıldızoğlu, Olcay Orak, Aziz Akkaya, Göksel Zeren, Antalya Koleji’nden Nuri Koç, Arı Kloeji’nden Cengiz Çuhadaroğlu, Mustafa Koç, Konya’dan İl Müdürümüz Vezir Balcıoğlu.

Basketbolcu, Derya Yetiştiren, Zonguldak Erdemli Galip hoca gibi ismini daha hatırlayamadığım bir çok basketbolun mutfağından gelen antrenörler Botaş, Fenerbahçe, İÜSK, Galatasaray, Beşiktaş, Lassa, Arı Koleji, Ankara TED, Yükseliş, Ceyhan Belediye, Mersin Torosspor gibi kulüplerin başında Türmiye şampiyonu olmak için yıllarca altyapıya önem veren antrenörlerdi. O dönemlerde bir oyuncunun yetişmesi için yıllarca emek verilirdi.

Botaşspor Adana’da tüm güneyi tarar oyuncu arardı. Adana’da ve Botaş’taki tesislerde çalışır hem altyapıya hem ligde hem de kupada Avrupa liglerinde başarılı oynarlardı.

Şimdi ise Milli takımlar bazında © ligine düştük. Hiç mi düşünülmüyor , çareler aranmıyor. Çare altyapıda. Başta Botaşspor’u tekrar Adana’ya getirmekle başlanmalıdır. Yoksa bu işin sonu hiçte iyi değil. Bakın ABK , Elazığ Özel idare Avrupa oynuyor. Hangi oyuncuyla nasıl oynayacak?

Seyahatten öteye başka bir şey olmaz.

Benden söylemesi!