Başkan Sözlü’ye hatırlatma

07/05/2017 23:04 1705

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü seven sever sevmeyen sevmez, kimsenin kimseyi zorla sevecek hali yok. Ama herkes saygı duymalıdır. Çünkü Adanalıların tercihleriyle Büyükşehir Belediye Başkanı (Şehremini) olmuştur. Siyaseti bilir. Hatta iyi siyasetçidir. Üç dönem Ceyhan Belediye Başkanı şimdi de Adana Büyükşehir Belediye Başkanı.

Bakın tarzını ben beğeniyorum bir iş yerine, bir lokantaya, bir davete, bir toplantıya, herhangi bir mahalle kahvesine girdimi, sıkmadık el, dokunmadık yürek bırakmaz.

Samimidir.

Dürüsttür.

Ve gerek konuşması gerekse tavırlarıyla tam bir Adanalıdır.

Davet edildiği hiçbir yere de erinmez. 

Biz gazeteciler de sorunları yetkililere aktarmak, çözüm bulunmasını sağlamak yani sorunla çözüm arasında köprü kurmak işini yaparız. Gel gelelim kendi söküğümüzü dikemeyiz. Bizim de sorunlarımız olmuyor mu e haliyle tabiki oluyor.

2015 yılına dönelim.

16 Nisan 2015 tarihli 4386 sayılı gazetemizin 3. Sayfasında köşemde “Teşekkürler Sözlü Başkan” başlıklı bir yazı kaleme almış bu yazıda da Başkan Sözlü’ye teşekkür etmiştim. Öyle ya kendi sorunumuzu iletmiştik Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin bir lokali yok şehir dışından gelen misafirlerimizi ağırlayamıyoruz bu konuda destek lazım. Başkan Sözlü o tarihte ki tarih tam da ÇGC’nin kuruluş yıldönümüne denk geliyor, zaten Başkan da bu nedenle Cemiyetimizi ziyaret etmiş ve burada bir söz vermişti. Bir yıl içerisinde gazeteciler için bir lokal yeri tahsis edecekti. Ama aradan geçen 2 yılda henüz bir gelişme yok.

Başkan bizi unuttu mu acaba? 

Yazımda demiştim ki; “

O, gerçek bir Adanalı. Ve Adana'nın çıtasının yükselmesi için ne gerekiyorsa yapıyor. Samimi ve içi neyse dışı da o. Adana'ya bu kadar sahip çıkan bir başka başkan görmedim desem ayıp olur mu?

Olsun.

Ben yine de içimden geleni yazmak istiyorum.

Allahına kadar Adanalı.

Son zamanlarda her ne kadar haksız eleştiriler yapsalar da bütün bu eleştirileri yapanlar Sözlü Başkanla iki dakika sohbet etseler utanırlar….

 

….Ve Başkan Sözlü'ye meslektaşlarım adına söz veriyorum.Lokalimizde ilk ağırlayacağımız misafirin kendisi olması için şimdiden davette bulunuyorum.”

Bu sözlerimin hala arkasındayım sonuna kadar ama başkanım, bunca yoğunluk arasında küçük de olsa bir anımsarsanız bir talimatınızla bu iş çözülür.