BAŞKAN SÖZLÜ HALKTAN NE İSTİYOR?

11/11/2018 21:56 6411

 

Evet 5 Ocak Gazetesinin Geleneksel kahvaltı sofralarında Başkan Sözlü’ye, Halk hep sizden bir şeyler istiyor, peki siz halktan ne istersiniz diye sordum? Elbette mütevazı cevap verdi, Halk seçtiği kişiden elbette isteyecek,

Ama zaman, zaman seçilen kişi de halktan istekleri olabilir.

Başkan Sözlü bu soruya geçmiş dönemden bu zamana toplumsal hafıza vardır bunu kendi vicdanlarında değerlendirip bizlerle, diğerlerinin arasındaki değerlendirmeyi yaptıklarında vicdanlarının bir köşesinde bizim lehimizde bir yer çıkacaktır diyerek yaptıkları projeleri anımsattı.

Ama, önce ben kendi düşüncemi sizlere aktarmak istiyorum, ’’Eğri oturalım doğru konuşalım’’ geçmiş yirmi yıla bakalım bir de son dört yıla, 20 yılda yapılamayan belki 4 yılda yapılmıştır. Sayın Sözlü ufak dokunuşların yanı sıra büyük dokunuşlar yapmıştır. Biz gazeteciler her zaman ne deriz? Bir şehir planlanıyorsa 50 yıl 100 yıl sonrasını hesaplanarak plan yapılması gerekir, iş de son dört yıldır yapılan hizmetlerin bir çoğu böyle, ha hizmetlerin bazıları tamamlanmamış olabilir ama tamamlanacak ve Adana kazanacak.

Yani, geçmişte ufak dokunuşlar yaparak halkın gözünü boyamak isteyen belediye başkanları gibi yapmıyor, hizmet yaparken seçim kaygısı duymuyor, bunu da göz ardı etmemek lazım.

Ben de bu anlamda, sayınSözlü’yü taktir ediyorum.

Şöyle bir yapılan ve yapılacak projeleri gözden geçirirseniz sizde benim gibi düşüneceğinizden eminim.

Benim düşüncem bu, herkesin düşüncesine de saygılıyım elbette,

Sayın Sözlü’ye halktan ne istiyorsunuz sorusuna cevabını da sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sözlü öncelikle yaptıkları bazı hizmetleri hatırlatarak halka mesaj verdi, öncelikle halkın faydalandığı konulardan bahsetti,

Sözlü: Dünden bu güne toplu taşıma ile ilgili sorunlarla sıkça karşılaşıyoruz ama Adana’da şöyle bir geriye dönüp baksınlar 165 tane otobüsü kendi döneminde almış belediye başkanı kim var söylesinler?

Ve bu kardeşiniz bu hemşehriniz hiç iktidar partinin nimetlerinden faydalanmadı, 165 otobüsle adana ulaşımını destekledi, Toroslara çıkın belediye otobüslerimiz ana güzergahlardan yolcu taşıyor bunları da hayata geçirdim, muhakkak ki daha iyisi olmalı, insanlarımızın her gün talepleri oluyor, biz bunları gideriyoruz ama yenileri oluşuyor, bunları da gideriyoruz.

Geçmiş dönemden bu zamana toplumsal hafıza vardır, bunu kendi vicdanlarında değerlendirip bizlerle diğerleri arasındaki değerlendirmeyi yaptıklarında vicdanlarının bir köşesinde bizim lehimizde bir yer çıkacaktır diyerek, halktan istediğini böyle özetlemiş oldu.

YÜRÜYEN MERDİVENLİ ÜSTGEÇİTLER NE OLDU?

Yürüyen Merdivenli ve asansörlü üstgeçitler yapılsın, Adana’ya yakışır demiştim, geçmiş programlarımda bunuda sordum Sayın Sözlü’ye

Sözlü, 15, Yürüyen Merdivenli asansörlü üstgeçit ihalesi yapıldı, ama döviz krizinden dolayı, artan malzeme fiyatları karşısında müteahhitler biraz askıya aldı, ama seçimden önce inşallah Yürüyen Merdivenli ve asansörlü üstgeçitleri yetiştiririz dedi.

Evet yazımın sonunda, elbette Adana’nın kazanmasını isteyen, Adana evladı ve Adana’da gazetecilik yapan bir birey olarak, Gerçekten Adana’yı düşünen kazansın diyorum. Hoşçakalın.