Başkan Sancak’ın söylediği…

14/05/2019 23:07 1705

Kendi işimizi kendimiz  bitireceğimiz ortamda şimdiler de  Altınordu’nun en kötü berabere kalmasını bekleyeceğiz.

Geçmişte bu tip gelişmeleri yaşadık ve tanıklık etti. Kötü bir durum. Umut önemli ama umudun elinizde olmaması  karamsarlığın ta kendisi oluyor. Son oynanan Balıkesirspor maçındaki tribün coşkusu daha henüz 5 .dakika dolmadan sona erdi. Zira, İzmir’den Altınordu’nun gol haberi gelince tüm herkesin umudu  bir anda yerini karamsarlığa bıraktı.

Tabi kolay değil. Bir sezonun emeği bu.  Bu umutsuzluk sadece Giresunspor yenilgisiyle gitmedi ki!  Geriye dönüp baktığımız da ah-vah çekeceğimiz bir çok maç var. En başında iç sahada oynanan Elazığspor yenilgisi. Sonrasında iç sahada Giresun beraberliği, sonrasında yine iç sahada Adanaspor beraberliği…Vs…Vs…Vs…

Yine de bir umut Ankara deplasmanı.  Aklımıza hemen 1994 yılındaki şampiyonluk geliyor. Burada Süper lige çıktı Adana Demirspor.

Şimdi yine Ankara deplasmanı var. İpler elimizde değil ama dua eden binler var. Elbette öncelikle Adana Demirspor’un, Gençlerbirliği’ni yenmesi  gerekecek. Daha sonra ise kulaklar Giresun’da olacak ve ev sahibi takımın ya berabere kalması ya da kazanması istenilecek.

Hepsi bu kadar!

Biliyorsunuz Başkan Murat sancak, 4 Temmuz 2018 tarihinde göreve başladı ve şampiyonluk sözü vermedi.  Devamında ise yeniden takımı oluşturdu ve kulübü ayağa kaldırdı. Bu dönem Başkan Sancak içinde olumlu ve olumsuzu ayırt etme dönemi olarak değerlendirebiliriz.

Artık Adana Demirspor’un sağlam bir iskeleti var. Federasyon ile ilgili bir sıkıntısı yok. Kulüpte önemli gelişmeler yaşandı.  Hep olumlu gelişmeler .  En azından takım Play-off’a  kalamasa da yeni sezon öncesinde  büyük umutlarımız olacak. Zira o zaman şampiyonluk adına her şey hazır olacak.

Her şeyi bir kenara bırakırsak Başkan Murat Sancak’ın, “Bu sezon olmasa seneye kesin şampiyon olacağız…”söylemi bize yeter…