Başkan Sancak’a teşekkür ediyorum…

10/01/2019 21:51 3302

Sezon sonu tüm oyuncularını kaybeden sahaya çıkacak bir tek futbolcusu kalmayan Adana Demirspor, Başkan Murat Sancak ile hayat buldu.

Her yıl olduğu gibi yine maddi konudan büyük sancı çeken Adana Demirspor son maçlarda ligde kalmayı garantileyerek lige devam kararı aldı. Ancak maddi imkansızlıklardan ve birikmiş sporcu borçlarından dolayı çok zor günler geçirirken Sancak ve ekibi Adana Demirspor'a adeta kan oldu. Başkan Murat  Sancak  yaklaşık olarak 20 futbolcu alarak yepyeni bir takım kurdu. Bu takımın hemen lige adapte olması çok zordu ve dediğim gibi ilk yarıda inişli çıkışlı grafikler çizse de  uzun yıllar sonra tribünler doldu. 

"BU LİGDE BAŞKANLIK YAPMAYA GELMEDİM” diyen Murat Sancak  ikinci yarı maçları için takımı hem kampa gönderdi hem de 5-6 oyuncu alarak ilk iki olmasa da play-off hedefleyerek önümüzdeki yıl Süper Lig hedefini yakalamaya çalışacak bir ekip yaratmaya çalışıyor.

En başta antrenör Hakan Kutlu'yu göndererek Adana'da daha önce çalışmış Yılmaz Vural ile nikah tazeledi. Ve takımı tekrar iddialı hale gelmesinde büyük rol oynadı. Şimdi tüm Adanalı Adana Demirsporumuzun ikinci yarıda göstereceği performansa odaklandı ve tribündeki yerini almak için de adeta sabırsızlanıyor.

Buradan Başkan Murat Sancak’a bir Adanalı olarak teşekkürü bir borç biliyorum. Ve inşallah tüm Adanalının arzu ettiği gibi ilk iki olmasa da play off'tan Süper Lig'e merhaba diyeceğimize yürekten inanıyorum