Başkan Murat Sancak’ın duruşu…

05/05/2021 22:52 1183

Bu sezon lig başladığında ilk maçlar sonunda Adana Demirspor birinci sıradaydı.

Ligin bitimine bir hafta kaldı ve Adana Demirspor yine birinci sırada…

Ve Menemenspor maçını kazandığı takdirde, ki inanıyoruz ve güveniyor Adana Demirspor ligi birinci sırada ve Süper lige çıkmış şekilde tamamlayacak. Her şeye rağmen tedbiri elden bırakmamak ve daha fazla mücadele ederek Menemenspor karşısına çıkmak asıl önceliktir. Hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz. O nedenle başkalarının dediği gibi değil her zamanki gibi saha içi üstünlüğünü rakibine kabul ettirerek kazanacaktır Adana Demirspor.

Tabi bu durum bazı kulüpleri fazlaca rahatsız etti. Hatta öyle rahatsız oldular ki bulundukları yerde tepinip duruyorlar. Bir de avazları çıktığı kadar bağırıyorlar; “olumsuzluk yaratabilir miyiz” diye… Çıkarttıkları sesi de ancak kendileri duyabiliyor(!)

Samsun Başkanı ve Teknik direktörü kelimenin tam anlamıyla başarısızlar. Bir çuval inciri ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Kendi camialarına hesap vermemek için başarısızlıklarını unutturmak için fütursuzca bağırıyorlar. Bir de kendi Milletvekillerini buna alet ediyorlar. Haftalardır uğraşıyorlar ki Adana Demirspor puan kaybetsin diye. Ama nafile…Kendi beceriksizliklerini artık kabul etmeleri gerekiyor. Devamında camialarına hesap vermeliler.

Başkan Murat Sancak ve Adana Demirspor bu süreçte önemli bir duruş sergilemiştir.

Başkan Murat Sancak’ı duruşu ve tavırları nedeniyle kutluyorum. Oralı bile olmuyor. İşine bakıyor ve takımı ile camiasına sürekli telkinlerde bulunup maçlara odaklanmalarını sağlıyor. Şu bilinmeli ki artık Adana Demirspor sahipsiz değil. Yıllar yılı biliriz ki Adana Demirspor’un hep hakkı yenmiştir. Hep bir şekilde mücadelesi masa başında engellenmiş hep şampiyonlukları elinden alınmıştır.

Bunları yaşadık ve artık bu yaşanmışlıklar geride kaldı.

Bakın Başkan Murat Sancak ne diyor:

En azından şampiyonluğa oynayan, borcu olmayan, herkesin takip ettiği bir Adana Demirspor A.Ş ve gelecekte halkın sahip olduğu bir A.Ş… Darısı size diyelim….”

En güzel yanıtı vermiş oluyor Başkan Murat Sancak…

Gerisini de Teknik Direktör Samet Aybaba ve futbolcular Menemenspor maçında verecekler…

Sonrası mı?

Murat Sancak başkanı izlemeye devam edecekler…