BAŞKAN MURAT SANCAK’I DİNLERKEN

25/01/2020 09:02 3482

Adana Demirspor Adana’nın tarihi 1940’a dayanan köklü bir kulübü taraftarı vefakar, cefakar, geçmişinde çok önemli sporcular yetiştirmiş ve başarılar yaşamış bir camia üst ligleri de alt ligleri de görmüş her şey den önce bir spor kültürü olan kulüpten bahsediyoruz. Adana Demirspor uzun yılardır süper lig hasretiyle yanıp tutuşuyor. Hangi ligde olsa destekleniyor. Bu süreçte birçok önemli ve değerli isim bu kulübe Başkanlık yaptı yada yönetici oldu, dışardan destek verdi. Kimi başarılı oldu kimi başarısız oldu. Ancak son yıllarda kulüp maalesef büyük sıkıntılarla boğuşur hale geldi. finansal anlamda geçmişte yapılan hatalarla beraber artık bırakın Başkan bulmayı yönetici dahi bulmak güçleşmişti bu durum halen hazırda birçok takım içinde geçerli ve birçok önemli şehir takımı ya yok oluyor yada yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. İşte tamda böyle bir durumda Adana Demirspor’da uçuruma doğru hızla giderken kongreler kimsesizlikten yapılamazken ortaya bir isim çıktı o isim Murat Sancak’tı.

Murat Sancak ilk başlarda pekte sıcak bakmadığı Adana Demirspor’a Başkan olacak ve ilerleyen zamanlarda Adana Demirspor sevgisini içine alarak camiaya hayat verecekti. Şimdi bunları niye yazdığıma gelecek olursak Başkan Murat Sancak Efsane Radyo’da Ahmet Duran Çağ’ın moderatörlüğün de Ergun Kara ve Serkan Şenyürek’in yorumlarıyla katkı sunduğu futbol programına bağlandı ve 27 dakikalık yayında Başkan olduğu ilk dönemden kulübün gediği noktayı çok güzel bir şekilde özetledi.  Açıkçası Başkan Murat Sancak’ı ilk kez bu kadar hayranlıkla dinledim diyebilirim. Çünkü Başkan Sancak, kulübü hangi noktadan aldığını borçların ne kadar olduğunu şuan ki tablonun ne olduğunu teker teker anlattı. Buradan bakıldığında şuan Adana Demirspor gerçekten sorunsuz bir kulüp ve kurumsallaşma anlamında adımlar atılmaya da halen devam ediliyor.

 

Altyapı konusu zaten başka bir takdir nedeni. Başkan Murat Sancak bu yıl mutlaka şampiyonluk istediklerini dile getirirken temkinli olunması gerektiğini de söylemeyi ihmal etmiyor ve ezeli rakip Adanaspor’un 66. Kuruluş yıldönümünü de kutladığı tiwiter mesajının fazla abartılmaması gerektiğini takımların ezeli rakip ancak saha dışında da gerek taraftarlarının gerekse yöneticilerinin dost olması gerektiğine vurgu yapacak kadar da centilmen ve mütevazı bir isim.

 

Başkan Murat Sancak’ın aslında en önemli sözü Adana Demirspor camiasına ne diyor Murat Sancak ”Başkanınıza sahip çıkın” evet kulüp nereden nereye gelmiş şampiyon olur olmaz hiç önemli değil ama böyle bir Başkan da hele böyle bir zamanda kolay kolay hiçbir kulübe nasip olmaz. Tabi yayında birçok konuya değindi Başkan Murat Sancak hakem hatalarından ceza almasına, zaman zaman yapılan haksız eleştirilere, geçmiş hesap kitap işlerine, yapılan transferlere.

 

Kısacası Başkan Murat Sancak’ı dinlerken böyle bir futbol ikliminde her camia için Murat Sancak gibi isimlere çok fazla ihtiyaç olduğunu düşündüm. Birde böyle bir Başkan’a sahip olduğu için Adana Demirspor camiasının ne kadar şanslı olduğunu. Teşekkürler Murat Sancak.