Başkan Kocaispir’in bakış açısı…

18/01/2021 23:06 1824

Gazeteniz 5 Ocak’ın klasiğidir Sabah Kahvaltılı toplantılar.

Konuğumuz ise Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir oldu.

Açıkçası spor ile ilgili görüşlerini ve geleceğe dair planlarını dinlemek istediğim isimdi Başkan Kocaispir.

Savaş Çokduygulu’nun  Moderatörlüğünde önemli açıklamalarda bulundu Başkan Kocaispir.

Yıllardır tüm Belediye Başkanlarımızdan beklediğim, beklediğimiz;   lokomotif bir profesyonel kulübün oluşturulması ve o yöredeki gençleri buraya yönlendirmek…Dolayısıyla sağlıklı bir toplumun oluşturulmasında etkin rol üstlenen sporun farkına varmak…

Başkanın, Adana Demirspor ile Adanaspor’a eşit mesafede olduğunu biliyoruz.  Burada üzerinde durmamız gereken uygulama, bünyede yetiştirilen genç oyuncuların ücretsiz olarak Adana Demirspor ve Adanaspor’a  verilmesi…Bunu da gerçekleştirdi.

Bakıldığında Başkan Kocaispir , gençlerin sağlıklı yetişmesinden dolayı mutlu. Adana Demirspor ile Adanaspor’da bu anlamda yetenekli genci almanın keyfini yaşıyor. Genç oyuncu ise hedefleri doğrultusunda önemli bir adım atmanın heyecanını yaşıyor. Diğer gençler ise bu akış nedeniyle umutlu bir şekilde sporlarını yapıyorlar.

Biliyorsunuz Yüreğir’de Mahalle kültürü yine  özelliğini koruyor. Spor için bereketli toprak desek yeridir. Yeter ki işlensin. Başkan Kocaispir’den beklentimiz  profesyonel bir kulüp oluşturup gençleri buraya yönlendirmek.

Sorumun karşılığını da verdi Başkan.

Bir yıl sonrası için böyle bir düşüncesinin olduğunu Erkek Basketbol takımı hedefinin olduğuna vurgu yaptı. Müthiş gelişme. Başkan Mehmet Fatih Kocaispir’in ağzından çıkan adeta senet gibidir. Bu açıklamayı da yaptı. Demek oluyor ki Yüreğir’de profesyonel bir basket takımı oluşumu öne çıkacak. Orta vade de bunu göreceğiz.

Çok eski yıllarda Adana’da Güney Sanayi ve  Çukobirlik gibi takımlar basketbolda lokomotif oldular. Menderes salonunda  boş yer kalmaz insanlar adeta akın ederlerdi. Bu güzellik Yüreğir’de neden olmasın. Hatta dışa açılan penceresi olur. Bu anlamda Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir’in bakış açısının ne kadar doğru olduğunu belirtebilirim.

İş sadece uygulamaya kaldı.

Sabırsızlıkla bekliyorum, bekliyoruz…