“Başkan Bey…”

21/11/2020 15:43 266

Altyapı sorumlusu Gökhan Göktürk ile yaptığımız kısa telefon görüşmesinde hayli heyecanlıydı. Nedeni ise verilen onca emeğin devamında yavaş yavaş tesislerin fiziki durumunun düzelme noktasına getirilme çalışmalarının uygulamaya geçirilecek olması idi.

“Başkan bey sağ olsun elinden geleni yapıyor…” diye sözlerine başlayan Gökhan hoca, sulardaki halı sahanın zeminin değişeceğini sevinçle dile getirmişti.

Tesadüf o zemin kaldırma çalışmaları yapılmadan akşamı orada maç yapma fırsatı buldum. Yılların yükünü çeken zemin artık bitme noktasına geldiğini yakınen gördüm. Dolayısıyla dün de ziyaret ettiğim Altyapıda iş makinelerinin sahaya girip zemini kaldırdığını memnuniyetle gördüm. Buraya monte edilecek zemin çok özellikli. Türkiye’de Galatasaray ve Milli takımın Riva tesislerinden sonra üçüncüsü Adana Demirspor altyapısına monte edilecek.

Önemli nokta Başkan Murat Sancak’ın geleceği görerek sürekli olarak Altyapıya yatırım yapması. Sadece A takım değil buranın tüm sorunlarını anında gideriyor Başkan Murat Sancak. İtalya’dan getirilecek olan zemin monte edildikten sonra minik futbolcu adaylarının hizmetine sunulacak. Yani daha iyi imkanlarla daha iyi oyuncuların yetişeceğinin temelidir bu.

Başkan Murat Sancak’ın verdiği imkanlarla Adana Demirspor altyapısı müthiş bir organizasyona girdi ve hala da devam ediyor. Gökhan Göktürk ve ekibi çok yoğun çalışıyor. Verilen imkanın karşılığını alabilmek için dur durak demeyip çalışıyorlar. Çok eski yıllarda altyapı fabrika gibi A takıma oyuncu verirdi. Uzun yıllar altyapı ile A takım arasında köprüler yıkıldı. Son üç yıl yani Başkan Murat Sancak’ın gelmesiyle köprüler yeniden inşa edildi ve hareket başladı.

Gökhan Göktürk hocanın dile getirdiği gibi Başkan bey gerekeni yapıyor.

Sağ olsun…