Basına, Köstek değil, destek olma zamanı!

19/04/2021 21:22 1972

KANAL A yani uyduya çıktıktan sonra (TVA) Televizyonu, Adana’nın sesini 1994 yılından bugüne tüm dünyaya duyuran Adana’nın markası, sesi, kulağı vs. ne yazık ki ekonomik sıkıntılardan dolayı ekranını kararttı. KANAL A TV’DE nerdeyse kuruluşundan bugüne görev yapıyorum sadece 4 yıl KOZA TV’de görev yaptıktan sonra yeniden KANAL A ekranlarına döndüm.

Biz Gazeteciler için kurum fark etmez önemli olan düşüncelerimizi objektif şekilde aktarabilecek basın kuruluşlarının olması. Bir şehrin Televizyonu kapanıyorsa Adana’yı yönetenlerin şapkalarını önüne koyup düşünmesi lazım.

- Yıllarca ‘’SOKAĞIN SESİ’’ Programı yaptım.Adanalı beni ismimle değil ‘’SOKAĞIN SESİ’’ olarak anımsar. Adana’da girmediğim mahalle, sokak,köy, ilçe kalmamıştır diyebilirim.

-Bu programda konuşan halkın sesini KANAL A ekranlarından duyurmuşumdur ve  birçok sorunları yetkililer çözmüştür, KANAL A olmasaydı Adana halkı sorununu nerden duyuracaktı? 

     -KANAL A Televizyonu olmasaydı 1994 yılından bugüne Adana’da görev yapan Valiler, Belediye Başkanları, Milletvekilleri, Meclis Üyeleri, Oda Başkanları, STK Başkanları, Muhtarlar, İş insanlarıen önemlisi HALK seslerini nasıl duyuracaktı, sorarım size?

- Televizyoncu arkadaşlarım   bilirler daha öncesinde uydudan yayın yapmıyorduk, sadece anten ve kablolu yayın yapıyorduk, yukarıda saydığım Adana’nın önde gelen isimleri sesimizi Torosların ötesine duyurmak istiyoruz Uyduya çıkın sesimizi tüm Dünya duysungerekli desteği sağlayalım dediklerini hepimiz biliriz. Ama ne yazık ki ‘’DESTEK DEĞİL KÖSTEK OLDULAR’’.

-Bizler Gazeteci olarak, Halkın karşısında değil, yanında olduğumuz için halkın sorunlarını, Adana’nın eksiklerini, Başkanların yanlışlarını söylediğimiz için, karşımızda olanlar kazandığını zannetmesin.

-Belkionlar kazandıklarını zannediyorlar, belki onlar bu gemiyi yürüttüklerini de zannediyorlar. AmaaaaO dümenin başına geçmek öyle kolay değil, Bağırıp çağırmakla, kendi bildiğini okumakla, halkınO dümeni size bırakacağına inanıyor musunuz?

-Basın sektöründe   mücadele vermek öyle kolay bir şey değildir.

Tüm Basın sektörü zor durumlardan geçiyor ayakta durmak zorlaştı, basın sektörü Alacaklarını bile tahsil edemiyorlar.Neden peki?Daha da zor duruma düşsünlerdiye ödeme yapmıyorlar, bize ittihat etsin diye ödeme yapmıyorlar, bizi eleştirirseniz bak ödeme yapmayız vs.Çünkü sadece benim düdüğüm ötsün istiyorlar. Bir atasözüyle son cümlelerimi kurmak istiyorum sevgili okurlarım;

ABDAL ATA BİNİNCE BEY OLDUM SANIR, ŞALGAM AŞA GİRİNCE YAĞ OLDUM SANIR. ...

-Köstek olanlar kadar, destek olan insanlar da çıkacaktır elbet, KANAL A TV’ Adana’nın basın mektebi gibi zamanında Gazeteci yetiştirdi, birçok projenin altını tüm çalışma arkadaşlarımızla imzamızı 1994 yılından bugüne attık, evet şu anda zor zamandan geçiyoruz birçok meslektaşımız işsiz alttan yeni meslektaşlarımız bile mesleğin zorluklarından dolayı yetişmiyor ama Şunada ifade etmek istiyorum‘’GÜN DOĞMADAN NELER DOĞAR’

Biz her zaman halk için yazacak, konuşacak bir mecra buluruz. Ama Adana’nın önde gelenleri Adana basınına sahip çıkmazsa, sesleri kısılır konuşamazlar. HOÇÇAKALIN.