Başarısızlık bize kalmasın!

15/09/2020 22:02 518

30 Temmuz tarihi unutulmaz…

O final maçı da diğer final maçlarının yanında yerini aldı. Yani kaybedilen finaller bölümü...Tozlu rafta yeni bir kaybedilen finalimiz var.

Ankara’da oynanan final maçında Adana Demirspor Süper ligi bu kez Karagümrük takımına kaptırdı.

Tabi ki büyük üzüntü ve hüsran.

Ancak hemen maçın ardından bir tek ayakta kalan isim Başkan Murat Sancak oldu ve 30 Temmuz tarihinde yeni sezon için hedefi gösterdi. Bu çok çok önemliydi. O tarihten itibaren hazırlıklar başladı ve 23 Eylül tarihine gelindi.

Adana Demirspor bu süreçte Bolu’da hazırlandı. Cüneyt hocayla başlayan süreç Ümit hocayla devam etti ve ligin ilk maçına da bu şekilde çıkıldı.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi değil camia daha temkinli ve daha dikkatli konuşmalar ve paylaşımlar tercihini kullandı. Adana Demirspor deplasmanda Bursa karşısına çıktı ve ilk yarısını kötü oynadığı hatta 1-0 geriye düşmesine rağmen ikinci yarıda bulduğu üç golle sahadan galibiyetle ayrıldı.

Yıllar öncesine yani geriye dönüp baktığımızda üzüntü, göz yaşı ve cefa var. Kaçırılan şampiyonluklar camiayı her defasında daha da olgunlaştırdı ve başını öne eğdi. Üzülmekten başka hareket alanı bırakmadı.

Bugün ise, takımın lige galibiyetle başlaması tabi ki önemli. Maçın ardından takım üzerinde bir takım eleştiriler oldu.

Sonuç olarak, Adana Demirspor yine hedefine doğru mücadele ederek gidecek. Ancak daha baştan vurgu yapmalıyız ki teknik heyet ve futbolcular işi daha ciddi bakmalı. -Nasıl olsa paramızı alıyoruz. İdmanımızı yaparız maça çıkarız. Hepsi bu.- değil işte!

Bu lig kolay değil. Başarısızlıkta Teknik Direktörler gidiyor. Devre arasında veya sezon sonlarında oyuncular gidiyor. Ancak yenilgiler ve başarısızlıklarla hem Başkan Murat Sancak hem de camiaya kalıyor.

O halde daha gerçekçi olmak işimiz. Teknik heyet hak edene formasını verecek, formayı alanda o formanın hakkını verecek. Bu kadar basit.

Hiç olmazsa bu kez hep birlikte üzülmeyelim. Hep birlikte sevinelim…