Başarı tesadüf değildir...

06/10/2021 22:19 835

 

Adana Demirspor sezon öncesi çok iyi bir kamp dönemi geçirdi.

Bununla beraber başlayan süper lig serüveninde kötü olmayan sonuçlar aldı.Sonrasında ise Montella takımın başına geçti. Karagümrük maçı hariç tüm maçlarda hocanın dokunuşları ve rotasyonu meyvesini verdi. Zaten sezon başı iyi hazırlanmış takıma Montella’nın tecrübesi de eklendi.

Bunun yanında Balotelli olsun Vargas olsun, Assombalonga olsun bu oyuncuların artan kalitesi ve performansı da takımın istenilen seviyeye doğru ilerlemesine neden oldu.

Özellikle son Antalya deplasmanın da bir tane oyuncunun performansı kötü değildi. Aksine maçta dakikalar geçtikçe bu performanslar daha da arttı. Montella’nın şuana kadar göz önüne çıkan en büyük özelliği oyuna yaptığı son derece doğru hamleler. Hoca oyun içinde oyuncu değişiklikleri ile birlikte sistemle de çok rahat bir şekilde oynayabiliyor. Bu başarının tesadüf olmadığını çok rahat bir şekilde gösteriyor.

Şimdi Milli Maç arasına takım ve camia son derece moralli giriyor. Rakip Malatyaspor hoca değişikliğine gitti. Mutlaka pozitif bir başlangıç yapmak isteyeceklerdir. Ancak Adana Demirspor şuana kadar oynadığı disiplinli oyununu sürdürürse galip gelmesinin önünde hiçbir engel olmayacaktır.

Yani başarı tesadüf değil.