Balans Ayarı

25/08/2021 21:59 1161

Adana Demirspor Süper Lig de ikinci haftayı geride bıraktı. Kayseri deplasmanında alınan bir puan aynı zamanda atılan sezonun ilk golü ve aynı zamanda son derece önemliydi.

Rakip Kayseri’nin maç öncesi yaptığı hoca değişikliği kendileri açısından artı bir motivasyon olmuş. Adana Demirspor için ise üç puan beklentisi olan bir maçtı. Peki neye göre ve kime göre üç puan beklentisiyle çıkıldı bu maça aynı zamanda alınan bir puan çok mu kötü?

Bir kere deplasmanda alınan bir puan hiç kötü değil. Zaten lige yeni ısınan ve takım olmaya çalışan Adana Demirspor için bu ilk haftalarda alınacak her puan artıdır. Bunun yanında üç puan beklentisinin oluşmasına en büyük etken olarak da takım kalitesidir. Taraftar oluşturulan kaliteli kadrodan haklı olarak birazda sabırsızlıkla daha ilk haftalarda üç puan bekliyor. Bana göre bu haklı beklenti daha önce de söylediğim gibi haftalar ilerledikçe sistem oturdukça yerini bulacaktır.

Tabi maç sonunda Samet hocanın Belhanda ve Balotelli konusunda yaptığı açıklamalar da çok konuşuldu. Hatta Samet Hocayı daha ikinci haftadan gönderelim diyenler oldu. 26 yıl sonra bu camiayı süper lige taşımış bu ligin sefiri olan bir hocaya yapılan eleştirileri hiç doğru bulmuyorum. Samet Hoca maç sonu bu açıklamaları yapıyorsa mutlaka bir bildiği vardır. Hani derler ya bazen erken müdahale ya da balans ayarı iyidir diye işte hoca muhtemel bir balans ayarı yapıyor. Zaten ilk iki haftada ilk 11’de bir rotasyon olması gerektiği görülüyor.

Konya maçında hoca mutlaka Kayseri’de ki maç sonu açıklamalarının semeresini alacaktır. Ayrıca süper lig alt ligler gibi değil burada yenersiniz, berabere kalırsınız, mağlup olursunuz. Her hafta hakem her hafta karşılaştığınız rakibi düşman edasıyla görmenin de mantığı yok. Lige alışana kadar bir takım oyunsal aksaklıkların yaşanacağı bir gerçek üstelik ne kadar yıldız oyuncunuz yada kaliteli kadronuz olursa olsun...Benim tavsiyem yaslanın koltuğunda ve 26 yıl sonra gelen süper ligin tadını çıkarın.