Ayakkabı Diyarı

16/01/2021 03:07 631

Bu hafta içerisinde internet alışverişi yaparken ayakkabı şeklinde biblolara denk geldim. Bu biblolar çok güzeldi. Hatta bir tanesinden kendime de satın aldım.

Ayakkabı ve çanta satın almayı hep çok sevmişimdir. Ayakkabılar benim için önemli bir yere sahiptir. Ne de olsa onlar sayesinde etrafta rahatça geziyorum ve dünyayı keşfediyorum. Her gün binlerce adım atıyoruz ve bunları bize bu imkanı sağlayan ayakkabılarımıza borçlu olduğumuzu düşünüyorum. Bu gezdiğimiz Anadolu topraklarının her birinde farklı bir ayakkabı izi, farklı dokunuşlar ve farklı bireyler mevcut. Gezdiğiniz toprakları öylesine dolaşmayın; bilin, hissedin, şükredin ve farkında olarak sevin. Hayatta her şeyin bir anlamı vardır. Kıyafetlerin bir anlamı, doğanın bir anlamı, dünyanın bir anlamı...

Asıl mesele o güzellikleri anlamak, şükretmek ve farkında olmakta gizli. İşte şimdi bende biblo ayakkabı koleksiyonu yaparak yeri geldiğinde bir ihtiyacı, yeri geldiğinde modayı yeri geldiğinde ise sanatı temsil eden bu ayakkabıların sembolik halini koleksiyon haline getirmiş olacağım.